Menu

reklama

Časopis Chip

FoneCopy

FoneCopy

Prostřednictvím programu FoneCopy lze přenášet mezi smartphony na platformě Android a iOS kontakty, fotky a videa. Plná verze - Chip 02/2016.

Měníte svůj Androidový telefon za iPhone či naopak? Pak budete určitě potřebovat mezi smartphony přenést důležitý obsah.  

Jestliže z nějakého důvodu, typicky kvůli bezpečnosti a ochraně soukromí, nepoužíváte pro synchronizování obsahu svého smartphonu cloudové služby Googlu či Applu, představuje pro vás výměna telefonu poměrně zásadní problém. Budete totiž potřebovat přenést veškeré kontakty a další důležitý obsah ze starého smartphonu – typicky fotografie, videa či hudbu – do nového zařízení. Tvůrci programu FoneCopy – Phone Transfer přesně na tento problém pamatovali a připravili svoji aplikaci nejen na přenos dat mezi smartphony se stejným operačním systémem, ale dokonce i na migraci z Androidu do iOS či naopak. Přenos je navíc naprosto jednoduchý – stačí jen oba smartphony připojit USB kabelem k počítači, označit obsah k přenosu a kliknout na jediné tlačítko. Velkou výhodou je možnost provedení přenosu dat i ze smartphonu s rozbitým či nefunkčním displejem.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 500 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Důležité je, aby aplikace FoneCopy správně detekovala oba telefony a především i směr přenosu dat (pro jeho změnu použijte tlačítko »Switch«). Pak už můžete zvolit obsah k přenosu (kontakty, fotky a multimediální soubory) a tlačítkem »Start to copy« zahájit jejich kopírování. Přenos dat může trvat i delší dobu, podle toho kolik máte ve smartphonu fotek a videí. Kontakty jsou zkopírovány během chvilky a vůbec je nemusíte svěřit cizím serverům v cloudu. Označením předvolby »Remove the chosen data on Target Device before copy« nejdříve smažete obsah zařízení, do kterého se bude kopírovat. Tlačítkem vpravo nahoře vyvoláte nabídku nastavení (»Preferences«), kde je možné nastavit kvalitu konverze obsahu, pokud je nutné ji během přenosu provést. Týká se to hlavně videí, které nejsou mezi Androidem a iOS kompatibilní. Konverze ve vysoké kvalitě (»High Quality«) výrazně prodlouží dobu potřebnou k přenosu dat.

Pro použití aplikace FoneCopy k přenosu dat je třeba splnit několik základních předpokladů. Pro přístup k datům v iPhonu je nezbytné instalovat si i aplikaci iTunes. S Androidem je to ještě o trochu složitější, protože je třeba ve smartphonu nejdříve aktivovat tzv. vývojářský režim a povolit ladění přes USB. Po připojení k počítači je třeba vyčkat, až si FoneCopy instaluje potřebné ovladače a následně ještě ve smartphonu autorizovat aplikaci FoneGo. U exotičtějších modelů smartphonů s Androidem se může stát, že je FoneCopy korektně nerozpozná a ne vždy se podaří přenést fotky, videa a hudbu mezi iPhonem a Androidovým smartphonem. Přenosy dat mezi telefony na stejné platformě ovšem fungují bezvadně.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2016.   

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání