BURDA Digital chip.czChip Marianne.czMarianne Maxim.czMaxim apetit online.czApetitonline moje betynka.czMoje betynka JoyOnline.czJoy pošli recept.czPošli recept SvetZeny.czSvětŽeny Elle.czElle Hrej.czHrej Elleshop.czElleShop ApetitShopApetitShop Marie ClaireMarie Claire
více

Nové tablety od Asusu

07.01.2011 17:01 / Redakce Chip

Společnost Asus představila na veletrhu CES čtyři nové tablety – Eee Pad Slider, Eee Pad Transformer, Eee Pad MeMO a Eee Slate EP121, které se dostanou na trh v následujících měsících. Novinky nabídnou sledování videa v HD rozlišení, široké možnosti připojení i hraní a podporu velkého množství mediálních standardů, jako například Adobe Flash.

Asus Eee Slate EP121 představuje zařízení v mobilním provedení s výkonem srovnatelným se stolním počítačem. Tablet je určen uživatelům, kteří hledají snadno přenosné zařízení, na němž lze spustit standardní kancelářský software či používat funkce multitaskingu a dalších aplikací. Eee Slate je vybaven 12,1” multidotykovým displejem s LED podsvícením s rozlišením 1280 x 800 a pozorovacím úhlem 178°, který okamžitě reaguje na ovládání prsty. Novinka disponuje až 4 GB paměti DDR3 RAM a dvoujádrovým procesorem Intel Core i5. Jako platforma slouží operační systém Microsoft Windows 7 Home Premium. Eee Slate EP121 je v současnosti nejvýkonnější tablet, a díky SSD disku s kapacitou 32 GB nebo 64 GB umožňuje uživatelům spouštět aplikace běžně užívané na stolních počítačích. V příslušenství je dotykové pero Wacom Digitizer a externí Bluetooth klávesnice.

Další výbava zahrnuje podporu technologie 802.11n Wi-Fi, Bluetooth 3.0 a 2Mpx kameru. Nechybí ani dva porty USB 2.0, pomocí nichž je možné připojit různé periferie nebo příslušenství, a také port mini-HDMI pro připojení externího displeje.

Tablety Eee Pad Transformer a Eee Pad Slider využívají 10,1” dotykové IPS displeje, technologii pro mobilní procesory NVIDIA Tegra 2 a budou se dodávat s operačním systémem Android 3.0. U modelu Transformer lze využít dokovací stanici, čímž uživatel získá plnohodnotnou QWERTY klávesnici a prodlouženou výdrž baterie až 16 hodin. Hardwarová výbava zajišťuje plynulé přehrávání videa v HD rozlišení, rychlé připojení a svižné procházení webových stránek i herní výkon, který je na mobilním zařízení velmi nadprůměrný. Díky přední (1,2 Mpx) a zadní (5 Mpx) digitální kameře dokáže videohovory a pořizovat digitální fotografie. Pomocí integrovaného portu mini-HDMI není problém počítač připojit k externímu displeji a využít tím rozlišení Full HD 1080p.

 

Model Slider, vybavený vysouvací klávesnicí, je určen zejména lidem, kteří touží po větší mobilitě a současně vyžadují dlouhou výdrž na baterie. Integrovaná digitální kamera vpředu (1,2 Mpx) a vzadu (5 Mpx) umožňuje stejně jako u modelu Transformer provozování videohovorů i pořizování digitálních fotografií. S operačním systémem Android 3.0 se dají rychle sdílet fotografie přes internet, e-mail či sociální sítě. Dotykový displej a intuitivní rozhraní umožňují snadné ovládání počítače a volitelné integrované připojení 3G zprostředkovává přístup k internetu kdekoli.


Eee Pad MeMO je vybaven 7,1” kapacitním displejem, díky čemuž se bez problémů vejde do kapsy. Zařízení pohání mobilní procesor Qualcomm Snapdragon. Jako operační systém zvolil výrobce Android 3.0 (Honeycomb), který umožňuje přehrávání obsahu v HD kvalitě, mobilní hraní her nebo pohodlné prohlížení webových stránek. Navíc pomocí přiloženého stylusu mohou uživatelé pořizovat ručně psané poznámky. Zásluhou portu Micro HDMI se počítač MeMO může připojit dokonce i k externímu displeji s podporou rozlišení Full HD 1080p.

 

 

Komentáře

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

K tomuto článku dosud nebyly žádné komentáře přidány.

facebook

twitter

 • Nejnebezpečnější aplikace světa

  Trojské koně vyvíjené tajnými službami, malware ohrožující internetové bankovnictví, zloději dat, krádeže identity: nebezpečí číhající na uživatele smartphonů jsou obrovská. Podívejme se na nástroje zločinců.

 • Přemožitelé SMS

  Chytré komunikační aplikace pro smartphony všech platforem umazávají zisky operátorů nejen ze zasílání SMS, ale také z hlasových hovorů. Existuje jich dlouhá řada, ale co který z komunikátorů umí?

 • Acer Liquid Z5 - test prvního smartphonu od Aceru

  Během dubna začne Acer prodávat první tři modely smartphonů, do konce roku jich chce ale uvést na trh ještě víc. První modely mají zákazníky oslovit kombinací slušné ceny, solidního zpracování a několika specialit uživatelského rozhraní Androidu.

 • Srovnávací test: Wi-Fi multifunkční zařízení s cenou do 5 000 Kč

  Moderní multifunkční zařízení umí spolupracovat stejně dobře s chytrými telefony jako s klasickými počítači. Navíc nabízejí vysokou kvalitu tisku a řadu funkcí.

Které z předplatných preferujete?

Komerční sdělení
Štítky
Sledujte nás také na