BURDA Digital chip.czChip Marianne.czMarianne Maxim.czMaxim apetit online.czApetitonline moje betynka.czMoje betynka JoyOnline.czJoy pošli recept.czPošli recept SvetZeny.czSvětŽeny Elle.czElle Hrej.czHrej Elleshop.czElleShop ApetitShopApetitShop Marie ClaireMarie Claire
více

Western Digital My Passport Edge pro PC i Mac

07.09.2012 14:09 / Redakce Chip

Společnost Western Digital představila novou verzi přenosných pevných disků My Passport Edge, určených jak pro PC, tak pro Macy. Disky mají kapacitu 500 GB, rychlé rozhraní USB 3.0, hardwarové šifrování a dodávají se s programem pro zálohování.

 

 

 

V odolném kovovém obalu o rozměrech 110 x 81,6 x 12,8 mm a hmotnosti 134 gramů se skrývá 500GB magnetický disk, který lze s počítačem propojit buď pomocí rychlého rozhraní USB 3.0, nebo pomocí jeho starší varianty 2.0. Verze pro PC a pro Mac se neliší porty (tedy verze pro Mac nemá Thunderbolt ani FireWire), ale použitým formátováním a designem kovového krytu.

Přenosný pevný disk My Passport Edge for Mac je vyroben tak, aby se designově hodil k počítačům MacBook a MacBook Air. Hliníkové pouzdro je praktické i z hlediska ochrany interního disku před každodenními otřesy. My Passport Edge for Mac je předformátován pro tento MacOS a je kompatibilní s aplikací Apple Time Machine.

My Passport Edge určený pro platformu PC má v ceně program  WD SmartWare, který se postará o neustálé a automatické zálohování. Vytváří kopii obsahu počítače, a zajišťuje, že osobní data a složky jsou zálohovány a chráněny v případě poškození počítače či jeho ztrátě.

Doporučená cena disku My Passport Edge s 500GB kapacitou se bude pohybovat v ekvivalentu 110 amerických dolarů, verze pro Mac bude o 10 dolarů dražší.

Komentáře

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

K tomuto článku dosud nebyly žádné komentáře přidány.

facebook

twitter

 • Můžete z IT onemocnět?

  Radiace, hluk, škodlivé látky – ověřili jsme, zda moderní zařízení splňují limity stanovené evropskými zákonodárci.

 • Návrat nabídky Start

  Ve stejný den, kdy skončila podpora Windows XP, uvolnil Microsoft aktualizaci Update 1 pro svůj nejnovější operační systém Windows 8.1. Žádné překvapení se však nekoná, hlavní novinky byly známy předem.

 • Bitva o internet

  Počátkem dubna proběhlo v Evropském parlamentu klíčové hlasování o zrušení roamingu mezi evropskými telekomunikačními operátory. Na pozadí tohoto jednání se však odehrála další, z pohledu budoucnosti internetu daleko významnější bitva.

 • Nejlepší software pro Windows XP

  Microsoft sice 8. dubna letošního roku ukončil technickou podporu stále ještě oblíbeného operačního systému Windows XP, to ale ještě neznamená, že byste jej museli okamžitě přestat používat.

Které z předplatných preferujete?

Komerční sdělení
Štítky
Sledujte nás také na