BURDA Digital chip.czChip Marianne.czMarianne Maxim.czMaxim apetit online.czApetitonline moje betynka.czMoje betynka JoyOnline.czJoy pošli recept.czPošli recept SvetZeny.czSvětŽeny Elle.czElle Hrej.czHrej Elleshop.czElleShop ApetitShopApetitShop Marie ClaireMarie Claire
více

Odstranění souborů service packů

24.11.2010 12:11 / Redakce Chip

Při instalaci Service Packu 1 se volný prostor v systémové partition znatelně zmenšil. Zmenšil se dokonce natolik, že Windows mnohdy reptají, že na »C:« není dostatek místa.

Vista zálohuje staré verze souborů, které service pack nahrazuje. Je tedy možné je později odstranit. Pokud váš PC po aktualizaci dobře funguje, můžete staré verze vymazat. Ty totiž často zabírají několik set megabajtů.
K jejich odstranění je určen nástroj »vsp1cln.exe«. Je uložen ve složce »System32« uvnitř adresáře Windows. Jste-li už přihlášeni k účtu s oprávněním správce, zadejte do hledacího pole nabídky Start »Vstup« a v seznamu výsledků klikněte na »Příkazový řádek«. Pokud jste přihlášeni bez oprávnění správce, otevřete »Start | Všechny programy | Příslušenství«, pravým tlačítkem myši klikněte na položku »Příkazový řádek« a v místní nabídce zvolte příkaz »Spustit jako správce«. Pak ještě musíte příkaz autorizovat výběrem uživatelského účtu s oprávněním správce a zadáním příslušného hesla.
Nyní příkazem »cd« (change directory) navigujte do složky »System32« v adresáři Windows. Potom zadejte

vsp1cln.exe /verbose

a potvrďte klávesou [Enter]. Vista vás pak ještě jednou upozorní, že po provedení příkazu už nebudete moci service pack odinstalovat. Že jste to vzali na vědomí, to dejte najevo tlačítkem »Ano«. Celá „čistka“ bude trvat několik minut.

Komentáře

Váš komentář

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

K tomuto článku dosud nebyly žádné komentáře přidány.

facebook

twitter

 • Bitva o internet

  Počátkem dubna proběhlo v Evropském parlamentu klíčové hlasování o zrušení roamingu mezi evropskými telekomunikačními operátory. Na pozadí tohoto jednání se však odehrála další, z pohledu budoucnosti internetu daleko významnější bitva.

 • Nejlepší software pro Windows XP

  Microsoft sice 8. dubna letošního roku ukončil technickou podporu stále ještě oblíbeného operačního systému Windows XP, to ale ještě neznamená, že byste jej museli okamžitě přestat používat.

 • Test 2,5“ disků -- malá obří úložiště

  Jsou lehoučké a kompaktní – a přesto dost velké pro uložení filmové sbírky a mnoha fotografií. Testovali jsme 2,5“ externí disky s kapacitou 2 TB.

 • Nový šéf Microsoftu

  Satya Nadella je teprve třetím generálním ředitelem v historii softwarového obra. Nový šéf stojí před zásadními výzvami a mohl by celou firmu podstatně změnit.

Které z předplatných preferujete?

Komerční sdělení
Štítky
Sledujte nás také na