Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Skvělé fotografie za málo peněz

Skvělé fotografie za málo peněz

Musíte mít vždy ten nejnovější model fotoaparátu, nebo dobře poslouží i starší a mnohem levnější? Chip má pro vás tipy jak výrazně ušetřit. 

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Výrobci fotoaparátů pravidelně uvádějí nové modely svých přístrojů. Starší model se pak často doprodává za velice zajímavé ceny. A přitom může být kvalita fotografií pocházejících z nového i o něco staršího modelu v podstatě identická. Někdy má totiž nová verze jen například navíc třeba Wi-Fi připojení, GPS modul, displej s vyšším rozlišením, nové fotografické režimy nebo efektní filtry. Jde tedy o funkce, které nemají na kvalitu fotografie příliš velký vliv.

eos-750d-lifestyle-3-looking-up-nahled

My jsme pro vás připravili srovnávací tabulky fotoaparátů různých kategorií a hlavně příklady dvojic konkrétních modelů, na kterých je vidět, čím se starší a nová generace liší a kolik ušetříte, když si některé moderní vychytávky odpustíte. V našem přehledu najdete oblíbené modely malých i větších kompaktních fotoaparátů, bezzrcadlovek i zrcadlovek pro amatéry i pro náročnější fotografy, a to od různých výrobců. Článek najdete v lednovém vydání Chipu.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨