Menu
Časopis Chip

Online Shield VPN

Online Shield VPN

Online Shield VPN | Foto: CHIP

Jste často on-line na Wi-Fi na letišti, v kavárně nebo ve škole? Hackeři ve stejné síti mohou zaznamenávat vaše aktivity. Použijte anonymizační šifrovací službu a buďte v bezpečí. Plná verze - Chip 01/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pokaždé, když otevřete jakoukoli internetovou stránku, poskytujete nedobrovolně jistou část svých osobních údajů jejímu provozovateli. Steganos Online Shield VPN proto zajistí, že se k webu nepřipojujete přímo, ale prostřednictvím anonymních proxy serverů. Nabídka zemí, prostřednictvím kterých lze internetové připojení přesměrovat, je dostatečná. Steganos vaši internetovou komunikaci nejen anonymizuje, ale zároveň i ochrání její obsah 256bitovým AES šifrováním. Díky tomu vám pomůže například i s ochranou při surfování na internetu přes veřejné Wi-Fi sítě. Steganos blokuje i reklamu a sledovací skripty, prostřednictvím kterých vysává Google či Facebook osobní data milionů uživatelů. Rovněž cookies jsou ukládány pouze dočasně a následně automaticky zlikvidovány. Servery Steganos, přes které je internetová komunikace přesměrována, pracují velmi rychle, takže na rozdíl od veřejných proxy serverů, nezaznamenáte snížení rychlosti vašeho internetového připojení.

  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Roční verze aplikace nabídne stejné funkce jako komerční edice tohoto užitečného programu s omezeným objemem přenesených dat ve výši 2 GB měsíčně. Komerční veze Premium s neomezeným datovým provozem vyjde na 1 350 korun za rok. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

V programu Steganos Online Shield VPN si můžete zvolit jakoukoli kombinaci přepínačů funkcí zabezpečení nebo jedním kliknutím aktivovat nastavení dle profilů v levé části okna aplikace. Pro přístup k regionálně omezeným internetovým službám je třeba přesměrovat vaše připojení přes vhodný proxy server. Díky programu Online Shield VPN se tak dostanete například i k nedostupným videoserverům. Po aktivaci zabezpečeného připojení nelze odesílat poštu z Outlooku a podobných klientů. Je potřeba v nastavení programu Steganos Online Shield VPN odblokovat váš e-mailový server.

Steganos Online Shield VPN můžete stejným způsobem používat i ve svém smartphonu či tabletu s Androidem. V bezplatně dostupné (obchod Google Play) verzi nabízí Steganos měsíční limit 500 MB přenesených dat. Pro jeho navýšení na 2 GB proveďte registraci programu na jinou e-mailovou adresu, než jakou jste použili při instalaci do počítače (abyste nedělili omezený datový limit 2 GB) a následně v mobilní aplikaci použijte nabídku »Nastavení | Input serial number«. Pro aktivaci šifrovaného anonymního připojení stačí prstem přetáhnout tlačítko s červeným štítem do horní části obrazovky a následně potvrdit důvěryhodnost aplikace Steganos Online Shield VPN.

Seznam všech plných verzí v Chipu 01/2017.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení