Menu
Časopis Chip

CheckDrive 2017

CheckDrive 2017

Program CheckDrive kontroluje v reálném čase na pozadí operačního systému stav pevného disku počítače a včas varuje před hrozící ztrátou dat. Plná verze - Chip 01/2017.

Riskujete a nezálohujete si obsah počítače? Zmírněte nebezpečí ztráty důležitých dat alespoň pravidelnou kontrolou disku, na kterém jsou uložena.

Program CheckDrive umí zkontrolovat obsah pevných disků (interních i externích), připojených k vašemu počítači, na výskyt chyb, které by mohly mít za následek ztrátu vašich dat. CheckDrive kontroluje disky v reálném čase, takže vás o hrozícím nebezpečí selhání hardwaru včas informuje, abyste mohli zazálohovat data na jiný disk. Zároveň je možné v pravidelných intervalech automaticky spouštět kompletní kontroly obsahu pevných disků. CheckDrive také přesně rozpozná model a typ pevného disku a v případě potřeby vám doporučí jeho defragmentaci nebo odstranění zbytečných dat. Aplikace CheckDrive spolupracuje jak s klasickými magnetickými disky, tak i s moderními SSD. I když se jí někdy nepodaří přesně rozpoznat parametry některých pevných disků, hlavní funkce na kontrolu obsahu fungují bezchybně.

  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 270 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Nejdůležitějším úkolem programu CheckDrive je samozřejmě kontrola obsahu disku na výskyt chyb, kterou spustíte výběrem některého z detekovaných pevných disků na kartě »Kontrola disku«. Není přitom důležité, zdali se jedná o diska namontovaný v počítači nebo externí pevný disk, připojený prostřednictvím USB. Užitečné funkce najdete i na kartě »Informace o disku«, která obsahuje výpis základních informací o pevných discích připojených k počítači (výrobce a typ, velikost, název, počet oddílů nebo použitý souborový systém). Graf »Použitý prostor« ukazuje, jaká část celkové kapacity disku je obsazena daty (»použito«). Kontrolu pevných disků nemusíte vždy nutně spouštět sami ručně – může probíhat i automaticky, v předem zvoleném intervalu. Příslušnou funkci najdete na kartě »Plánovač Úkolů«, kde si jen zvolíte, zdali se bude kontrola spouštět automaticky každý týden nebo jednou za tři či šest týdnů.

CheckDrive nabízí i analýzu tzv. S.M.A.R.T. dat z provozu pevného disku. Pokud CheckDrive detekuje hrozící problém, okamžitě vás o něm informuje vyskakovacím oknem. Informace získané ze S.M.A.R.T. dat najdete na kartě »Kontrola disku« pod volbou »Diagnóza«. Na kartě »Plánovač Úkolů« je třeba ještě zkontrolovat nastavení »Spouštět při startu Windows«, které zajistí kontrolu disku v reálném čase na pozadí operačního systému Windows. 

Seznam všech plných verzí v Chipu 01/2017.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání