Menu
Časopis Chip

WebSite X5 Start 13

WebSite X5 Start 13

WebSite X5 Start 13 | Foto: CHIP

Díky programu WebSite X5 Start 13 nemusíte k vytvoření vlastních internetových stránek znát HTML ani další webové technologie. Plná verze - Chip 01/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chcete si vytvořit vlastní webové stránky, ale nemáte čas vymýšlet design a ladit zdrojový kód? Použijte šikovný program na tvorbu webů pomocí šablon.

award-5-hvezd Programu WebSite X5 Start 13 obsahuje několik desítek připravených šablon, které mohou posloužit jako základ vašich budoucích webových stránek. Také následující kroky tvorby webu jsou velmi snadné – ať už jde o úpravu záhlaví a zápatí webu, vytvoření struktury stránek a samozřejmě i jejich naplnění obsahem. WebSite X5 za tímto účelem používá systém stavebních bloků (texty, obrázky, videa, animace), které můžete volně rozmístit do obsahu stránek. Podobu vytvářeného webu můžete průběžně kontrolovat v náhledu. Pomocí stylů si můžete nadefinovat i velikosti a okraje stránek, barvy i fonty popisků tlačítek nebo způsob otevírání menu při ukázání myší. Podobné předvolby jsou k dispozici i pro rozbalovací nabídky, včetně například i vizuálních efektů. Na konci stačí jen vygenerovat soubory pro uložení na webový server a pomocí vestavěného FTP klienta je rovnou nahrát na internet. Přímo v programu WebSite X5 nelze editovat zdrojový kód stránek, ale můžete si celý projekt exportovat na disk. Pak bude možné pracovat i s kódem stránek – například v bezplatně použitelném programu PSPad Editor, který zvýrazňuje syntaxi HTML kódu, či jiném HTML editoru. Webový projekt se ukládá také ve vlastním formátu aplikace WebSite X5, aby bylo možné kdykoli provádět úpravy, doplňovat nové stránky a vše rovnou aktualizovat i na webovém serveru. Při používání WebSite X5 ve verzi Start ovšem pamatujte na to, že můžete vytvořit pouze jednu další úroveň pod domovskou stránkou a celkový počet stránek nemůže přesáhnout 25. I přes tato omezení je s plnou verzí aplikace WebSite X5 z Chip DVD možné vytvořit perfektní internetové stránky.

  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu WebSite X5 Start 13 můžete po instalaci a aktivaci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na technickou podporu a budoucí aktualizace aplikace. Běžná cena licence programu je necelých 550 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Základem vytvoření vlastních internetových stránek v programu WebSite X5 je založení nového projektu. Mezi jeho charakteristiky patří vedle názvu stránek také informace o autorovi, popis obsahu stránek, klíčová slova, výběr použitého jazyka nebo ikona zobrazovaná v adresním řádku prohlížeče. Následuje výběr šablony vzhledu stránek a její barevné varianty. Klikněte proto na tlačítko »Výchozí šablona«, kterým otevřete galerii dostupných šablon. K dispozici jsou desítky různých šablon a jejich alternativ, rozdělených do několika kategorií. Rovněž můžete určit, zdali bude hlavní navigace stránek postavena horizontálně či vertikálně. Počet a rozložení jednotlivých bloků lze snadno měnit pomocí tlačítek nad schématem stránky. Každý objekt se upravuje v samostatném editoru, kde nechybí ani nástroje na úpravu textů či vkládání obrázků a nastavení potřebných parametrů. Obrázky, animace či videa můžete čerpat jak ze zdrojů uložených ve vašem počítači, tak přímo z internetu.

Pro pokročilejší uživatele a rozsáhlejší webové projekty nabízí výrobce i dvě další edice programu WebSite X5, označené jako Evolution a Professional. Kromě několika stovek dalších grafických šablon přinášejí tyto verze například i funkce na podporu vytváření internetových obchodů nebo SEO optimalizaci stránek. Rovněž je možné vytvářet responsivní weby (které se automaticky přizpůsobují typu použitého zařízení) a nejvyšší varianta WebSite X5 Professional 13 má i vlastní mobilní aplikaci na správu webových stránek.

Seznam všech plných verzí v Chipu 01/2017.Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení