Menu
Časopis Chip

Send2Phone

Send2Phone

Send2Phone | Krabice: koláž CHIPu

Program Send2Phone je snadno ovladatelný komunikátor pro výměnu fotografií, dokumentů a zpráv mezi počítačem a mobilem s Androidem a naopak.  Plná verze - Chip 01/2020.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pokud chcete snadno přenášet soubory a zprávy mezi mobilem a počítačem, zkuste software, kde to lze realizovat bez komplikovaného nastavování.

Připojování smartphonu k počítači USB kabelem pokaždé, když chcete přenést nějakou fotografii, dokument nebo třeba videoklip mezi jeho úložištěm a vaším počítačem, je velmi nepohodlné. Realizovat to lze o trochu snadněji prostřednictvím cloudové služby Disk Google, ale stále je to pro některé uživatele komplikované. Aplikace Send2Phone tento problém řeší s využitím internetového připojení trochu jinak. Stačí si jen instalovat aplikaci Send2Phone do počítače i do vašeho smartphonu s Androidem a po spárování obou zařízení prostřednictvím QR kódu můžete začít s přenosem dat. Send2Phone podporuje všechny populární formáty: PDF, MP3, AVI, MOV, MPG, odkazy, textové zprávy a další. Pro menší soubory typu jednotlivých fotografií či dokumentů funguje výměna dat rychle a spolehlivě, přenos velkých objemů dat trvá déle a je závislá na rychlosti internetového připojení obou zařízení. Maximální velikost souboru je 100 MB. Celá komunikace je z důvodu zabezpečení dat šifrována pomocí standardu AES-256. Jakmile jednou obě zařízení spárujete, není potřeba je pro další použití propojovat znovu. Stačí spustit program v počítači a aplikaci v telefonu a ihned můžete přenášet data. Prostředí aplikace vypadá i funguje podobně jako internetový komunikátor typu WhatsApp. Přenášený text se zadává do pole ve spodní části okna. Kliknutím na tlačítko s obrázkem složky otevřete správce souborů pro vyhledání a zaslání souboru. Soubory mohou být z počítače zasílány i myší pomocí drag&drop nebo pravým tlačítkem v kontextové nabídce. Uprostřed hlavního okna vidíte všechny dosud přenesené soubory a zaslaný text. Send2Phone funguje, i když je váš smartphone nebo PC vypnuté. Jakmile se přijímací zařízení znovu zapne, budou vaše soubory a zprávy doručeny automaticky.

  • Jazyk: česky, anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • Android
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně cca 270 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Propojení počítače s mobilem je otázka několika málo okamžiků. Kromě programu v počítači je potřeba ještě nainstalovat do smartphonu i stejnojmennou aplikaci. Poté stačí pomocí QR kódu zobrazeného v hlavním okně programu propojit aplikaci v zařízení s programem v počítači a přenos dat mezi oběma zařízeními je připraven. Hlavní okno programu je přehledně a jednoduše uspořádáno. Kliknutím na tlačítko se třemi vodorovnými čárkami vpravo nahoře zobrazíte seznam všech připojených zařízení a tlačítko pro připojení dalšího. Kliknutím na otazník zobrazíte stručnou nápovědu, ozubené kolečko pak skrývá nastavení programu. Prakticky stejně je uspořádáno i okno aplikace. Přenášený text se zadává do pole ve spodní části okna. Kliknutím na tlačítko s obrázkem složky otevřete okno pro vyhledání souboru, který bude odeslán do počítače. Tlačítko se třemi tečkami skrývá nabídku pro změnu jazyka (Aj/Nj), informace o aplikaci (»About us«) a nápovědu (»How-to«).

Program je možné propojit s libovolným množstvím mobilních zařízení. Můžete tak snadno přenášet data např. i mezi telefonem a tabletem. Stačí z jednoho zařízení přenést data do počítače a posléze je z počítače uložit do zařízení druhého. Upozornění! Data mezi zařízeními jsou vždy přenášena prostřednictvím připojení k internetu. Chcete-li mezi nimi zasílat (sdílet) objemná data, je vždy vhodné tak dělat pouze prostřednictvím Wi-Fi připojení, které není omezeno zpoplatněním nebo datovým limitem (tzv. FUP). V opačném případě můžete svůj datový limit velmi rychle vyčerpat a přenášení dat mezi zařízeními by vás mohlo přijít pěkně draho. Program nemusí fungovat ve firemních sítích, kde je používán proxy server na filtrování komunikace nebo podobná omezení.

Seznam všech plných verzí v Chipu 01/2020

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení