Menu
Časopis Chip

WinToHDD Pro 4.0

WinToHDD Pro 4.0

WinToHDD Pro 4.0 | Krabice: koláž CHIPu

Program WinToHDD zvládne přeinstalovat nebo naklonovat instalaci operačního systému Windows, aniž byste použili instalační DVD nebo USB flash disk. Plná verze - Chip 01/2020.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chcete přenést svoji současnou instalaci operačního systému Windows na nový pevný disk? Nemusíte přitom přijít o žádná data ani uživatelská nastavení.

Aplikace WinToHDD dobře poslouží především uživatelům, kteří si pořídili nový disk typu SSD jako náhradu za svůj současný, klasický pevný disk, a potřebují na tento nový disk přenést kompletní instalaci operačního systému Windows, ovladačů a aplikací i všechna uživatelská nastavení a data. WinToHDD si s takovým přenosem poradí prostřednictvím funkce na klonování disků, se kterou zvládnou pracovat i úplní začátečníci. Užitečné jsou ale i další funkce programu WinToHDD, určené pro mírně zkušenější uživatele. Především je s jeho pomocí možné instalovat Windows na jiný disk připojený k počítači, nebo reinstalovat operační systém přímo z instalačního ISO obrazu, bez použití USB flash disku nebo DVD. Pro správu různých počítačů umí WinToHDD vytvořit instalační USB flash disk s různými verzemi Windows, pro počítače, které mají BIOS i UEFI.

WinToHDD je použit v rozsáhlém návodu o ukončení podpory Windows 7 a přechodu na Windows 10, který najdete v tištěném Chipu.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plná verze programu WinToHDD nemá žádné funkční ani časové omezení, nebudou k ní ale k dispozici aktualizace a technická podpora. Běžná cena licence aplikace WinToHDD v edici Professional je necelých 750 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Aplikace WinToHDD má čtyři základní funkce, které najdete hned ve výchozím okně programu. Pokud jste si pořídili nový pevný disk jako náhradu stávajícího, bude se vám hodit především funkce »System Clone«, která vytvoří přesnou kopii současného pevného disku. Pokud spravujete v rámci rodiny více počítačů, nebo pomáháte přátelům, bude se vám hodit funkce »Multi-Instalation USB«, se kterou si vytvoříte instalační USB flash disk pro instalaci různých verzí Windows do počítačů, které mají klasický BIOS nebo UEFI. Program WinToHDD vám pomůže i ve chvíli, kdy potřebujete přeinstalovat operační systém Windows, ale nemáte k dispozici instalační USB flash disk nebo DVD. Funkce »Reinstall Windows« jednoduše spustí instalaci Windows přímo z operačního systému.

Kromě verze Professional existuje program WinToHDD i v bezplatné edici označené jako Free, ovšem ta zvládá jen pomalejší postup klonování instalace operačního systému a nepodporuje podnikové verze Windows. Navíc uživatelům při každém spuštění nabízí upgrade na placenou verzi. Pro firmy je určena aplikace WinToHDD ve verzi Enterprise, která podporuje i serverové verze operačního systému Windows a umožňuje s jedinou licencí obsloužit celou firmu.

Seznam všech plných verzí v Chipu 01/2020

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení