Menu
Časopis Chip

Advanced SystemCare 9 Pro

Advanced SystemCare 9 Pro

Program Advanced SystemCare 9 Pro nabízí kompletní sadu funkcí a nástrojů pro správu, údržbu, čištění, optimalizaci operačního systému a pro kontrolu zabezpečení počítače. Plná verze - Chip 02/2016.

Pokud se váš počítač unaví a začne zpomalovat, stačí ho podrobit omlazovací očistné terapii pomocí Advanced SystemCare. Nejnovější verze nabídne nástroje jak začátečníkům, tak i zkušeným specialistům.

Komplexní sada nástrojů od společnosti IObit patří mezi nejlepší programy pro očistu a vyladění operačního systému a pro optimalizaci počítače. Program kromě jiného umí automaticky odstranit nežádoucí spyware, vyčistit registr Windows, odstranit stopy po surfování na internetu a po další činnosti na počítači, smazat nepotřebné dočasné soubory a optimalizovat umístění dat na pevných discích (defragmentovat). Pomocí dalších nástrojů můžete provést důkladnou odinstalaci programů, sledovat síťový provoz a optimalizovat nastavení připojení k internetu, analyzovat a opravovat data na pevných discích, obnovit omylem smazaná data nebo naopak důvěrná data z počítače bezpečně smazat. Program nabízí i další praktické bezpečností nástroje, které odhalí škodlivé programy a poskytují ochranu před útoky hackerů a před nebezpečnými internetovými stránkami. Vzhledem k opravdu velmi rozsáhlé nabídce funkcí a nástrojů vám doporučujeme využít podrobný on-line manuál, který vás seznámí se všemi možnostmi a nastaveními programu.

  • Plná verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 02/2016
  • Info: www.iobit.com
  • Jazyk: anglicky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

 Časově neomezená plná verze programu v ceně 450 korun, která je shodná s aktuální prodávanou, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Program bude zdarma fungovat celý rok 2016. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Hlavní okno programu nabízí okamžitou kontrolu a následnou opravu všech nalezených chyb a odstranění bezpečnostních rizik. Tlačítko s nastaveními programu (ikonka se třemi vodorovnými pruhy) se v nejnovější verzi programu „přestěhovalo“ z pravého horního rohu zcela vlevo. Karta »Toolbox« obsahuje kompletní sadu důležitých nástrojů. Kromě jiného zde najdete i praktický nástroj pro vyhledání duplicitních souborů »Cloned Files Scanner« nebo nástroj velkých souborů »Large Files Finder«, které možná zbytečně zabírají potřebné místo na disku. Karta »Speed Up« obsahuje tři nástroje pro zrychlení spouštění systému (»Startup Accelerate«), pro zvýšení výkonu pomocí optimalizace pevného disku, síťového připojení a systémového registru (»Deep Optimization«) a pro odstranění nežádoucích rozšíření internetových prohlížečů (»App/Toolbar Cleaner«).

Ihned po dokončení instalace programu a po jeho prvním spuštění se kromě jeho hlavního okna zároveň spustí i samostatný nástroj Driver Booster, který slouží pro automatickou kontrolu a aktualizaci ovladačů hardwaru a herních komponent. Ten je na rozdíl od „hlavního programu“ navíc kompletně lokalizován do češtiny. Jestliže vám program po dokončení skenu počítače nabídne aktualizaci ovladačů nebo herních komponent, doporučujeme vám ji nechat provést. Stejně tak vám doporučujeme provést po prvním spuštění programu i první kontrolu počítače. V hlavním okně programu na kartě »Clean & Optimize« nejprve pomocí volby »Select All« vyberte všechny funkce s výjimkou nástroje »Disk Optimization«. První kontrola počítače totiž obvykle zabere poměrně dlouhou dobu a případná optimalizace umístění dat na disku by ji mohla ještě výrazně prodloužit. Poté klikněte na centrální tlačítko »Scan« a vyčkejte, dokud program nedokončí kontrolu počítače. Celý úvodní proces očisty a optimalizace nakonec dokončete kliknutím na tlačítko »Repair«. Všechny ostatní funkce a nástroje najdete v hlavním okně programu na dalších čtyřech kartách. Všechny funkce pro zrychlení systému najdete na kartě »Speed Up«, karta »Protect« obsahuje všechny bezpečností nástroje a nastavení. Soubor všech dostupných nástrojů najdete na kartě »Toolbox«, kde ve srovnání s předchozí verzí přibyl nástroj pro optimalizaci přenosných zařízení s iOS (Apple iPhone a iPad) a naopak zde již nenajdete nástroj »Game Booster«. Karta »Action Center« kromě obligátní nabídky dalších programů od společnosti IObit v části »Software Updater« upozorňuje na novější verze instalovaných internetových prohlížečů, rozhraní Java nebo na novější verze některých komunikačních programů (např. Skypu).

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2016.   


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání