Menu
Časopis Chip

Auto Data Backup Manager

Auto Data Backup Manager

Zálohovací aplikace Auto Data Backup Manager je jednoduchý nástroj na pravidelné kopírování důležitých souborů na záložní disky. Plná verze - Chip 02/2016.

Nechcete kvůli havárii disku nebo vlastní neopatrností přijít o fotky, videa a důležité dokumenty? Pak si nastavte jejich pravidelné zálohování.

V zálohovací aplikaci Auto Data Backup Manager si můžete velmi snadno nakonfigurovat neomezený počet zálohovacích úloh, které budou automaticky spouštěny v zadaných časových intervalech. Nastavení je velmi snadné: Stačí nejdříve zvolit soubory či celé složky k zálohování a následně i umístění zálohy. Pro ukládání zálohy lze využít lokální i síťové disky. Zálohovat lze celý obsah složek, vybrané soubory nebo soubory automaticky tříděné na základě nastaveného filtru. Zálohovat takto můžete například jen všechny fotografie (soubory .JPG). Zálohování může probíhat jednorázově (při spuštění uživatelem), nebo v pravidelných intervalech v určený den či hodinu. Pro různé složky či různé typy souborů lze vytvořit různé, nezávisle na sobě spouštěné zálohovací úlohy.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 800 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Při vytváření zálohovacích úloh se můžete rozhodnout mezi kopírováním celého obsahu složek (volba »Folder / Directory«), nebo jednotlivých souborů (»Files«), které je třeba označit. Filtr souborů (»Specific File Type(s)«) umí ze zvolené složky vybrat například jen fotografie. Označením předvolby »Repeat« v nabídce »Backup Schedule« lze z jednorázově spouštěného zálohovacího úkolu vytvořit úlohu spouštěnou opakovaně ve zvoleném intervalu (měsíčně, týdně, denně či každou hodinu). Pro různé zálohovací úlohy je možné nastavit periodicitu zvlášť. Zálohovacích úloh lze v programu Auto Data Backup Manager vytvořit neomezený počet. V případě potřeby je lze kdykoli deaktivovat (»Deactivate«), nebo naopak okamžitě spustit (»Start Backup Immediately«) – bez ohledu na nastavený harmonogram zálohování.

Při zálohování důležitých dat, nejen prostřednictvím programu Auto Data Backup Manager, je třeba dodržovat určitá pravidla. Předně se ujistěte, že data zálohujete opravdu na jiný fyzický disk – a ne do jiného oddílu stejného disku. Pokud by se disk rozbil, žádnou zálohu byste neměli. Rovněž je třeba si ohlídat kapacitu záložního disku, která bude v případě použití programu Auto Data Backup Manager rychle ubývat. Tato aplikace totiž umí vytvářet jen kompletní, nikoli rozdílové zálohy, a neumí zálohovaná data komprimovat.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2016.   


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání