Menu
Časopis Chip

Avira Free Antivirus

Avira Free Antivirus

Bezplatně použitelný antivir Avira Free Antivirus se pravidelně umisťuje na předních příčkách profesionálních testů antivirových programů. Plná verze - Chip 02/2016.

Nespoléhejte se na Windows Defender, antivir integrovaný ve Windows. Je to propadák. Pro lepší zabezpečení si instalujte Avira Free Antivirus.

Používat počítač připojený k internetu bez antivirové ochrany je riziko, které se určitě nevyplatí podstupovat. Zvlášť když za kvalitní antivir nemusíte zaplatit ani korunu. Windows Defender, antivir integrovaný ve Windows, pravidelně propadá v testech spolehlivosti. Pro lepší zabezpečení si instalujte Free Antivirus, který je obzvláště vydařeným dílem německé firmy Avira. Tento bezpečnostní program je nejen dobře ovladatelný a nenáročný na systémové zdroje, ale také vysoce spolehlivý. Ihned po své instalaci začne Avira Free Antivirus pracovat na pozadí operačního systému a chránit počítač před škodlivými programy. Aktualizace databáze virů a dalších škodlivin probíhá automaticky a samozřejmě si můžete nastavit i vlastní plán pravidelných testů celého obsahu počítače nebo vybraných složek. Windows Defender bude během instalace antiviru Avira automaticky deaktivován a překontrolováno bude i nastavení firewallu vestavěného v operačním systému. O antivirovou ochranu počítače se pak už nemusíte příliš starat.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Avira Free Antivirus lze používat zdarma a bez jakýchkoli omezení. Neprovádí se žádná registrace ani aktivace programu.

Avira Free Antivirus se o ochranu počítače před viry a dalším škodlivinami z internetu postará daleko spolehlivěji, než Windows Defender, integrovaný v operačním systému. Velmi důležité je, aby byla v programu aktivována ochrana v reálném čase (»Real-Time Protection«) i firewall. Předvolby antiviru najdete pod nabídkou »Extras | Configuration«. Můžete si například určit, jaké typy souborů má Avira Free Antivirus kontrolovat a jak často si má stahovat aktualizace. V nastaveních firewallu lze určit pravidla komunikace v soukromých a veřejných sítích. Bezplatný Malwarebytes Anti-Exploit Free chrání internetové prohlížeče instalované v počítači před škodlivým kódem na webových stránkách. Na rozdíl od filtru SmartScreen, vestavěného přímo ve Windows, navíc neodesílá data o surfování do Microsoftu. Lze jej používat i společně s antivirem.

Operační systém Windows obsahuje i komponentu SmartScreen, určenou pro ochranu před nebezpečnými internetovými stránkami. Nevýhodou je, že SmartScreen odesílá data o vašem surfování na internetu Microsoftu. Jako alternativu ochrany při surfování na internetu vám proto doporučujeme bezplatnou verzi aplikace Malwarebytes Anti-Exploit Free. Při její instalaci však nezapomeňte odmítnout instalaci zkušební verze Premium – pokud se tedy nechystáte pořídit si vylepšenou, placenou verzi programu.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2016.  

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání