Menu
Časopis Chip

Driver Magician 4.8

Driver Magician 4.8

Driver Magician nabízí profesionální řešení pro zálohu, obnovení, update a odinstalaci ovladačů (driverů) ve Windows.  Plná verze - Chip 02/2016.

Pomocí jednoho programu máte možnost ovládat kompletní správu ovladačů ve vašem počítači. Zvládnete i jejich bezpečnou odinstalaci či zálohu.

S novou instalací čistých Windows nebo s updatem mnohdy přichází problém s ovladači hardwaru. Samotný systém jich velké množství najde, ale pak se často objeví problémy s dostupností méně známých zařízení a periferií, pro které je nutno vyhledat ovladače na internetu manuálně. V této chvíli nastupuje Driver Magician. Prohledá váš počítač a ukáže vám, které ovladače nejsou nainstalovány, popřípadě jaké jsou staré a je doporučeno je updatovat. Před jakoukoli úpravou doporučujeme již nainstalované ovladače zálohovat. Tuto funkci program obsahuje pod záložkou »Back Up Drivers«, kde si zvolíte umístění na disku a záloha se automaticky provede. Zálohy lze kdykoliv použít pro uvedení nepodařených změn do původní podoby. Mějte na paměti, že při vracení změn může počítač vykazovat i delší neaktivitu. Driver Magician nabízí také odinstalování driverů. Tuto možnost, přístupnou v záložce »Uninstall Drivers«, však doporučujeme pouze zkušenějším uživatelům, protože krom ovladačů zvukové karty, grafické karty a dalších obvyklých zařízení, jsou zde i systémové drivery, které můžou při nesprávné manipulaci způsobit nefunkčnost počítače. Vývoj ovladačů běží rychlým tempem, proto doporučujeme Driver Magician pravidelně updatovat. To provedete kliknutím na záložku »LiveUpdate«.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 850 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí s možností updatu, ovšem bez možnosti technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Driver Magician nezálohuje jen běžné drivery, ale klade důraz i na interní systémové ovladače. Uživatel má možnost si vybrat individuální položky a lokaci, kam se zálohy provedou. Uživatel má možnost volby, zda zálohy provede po složkách, nebo jestli je zabalí do zipu či samoinstalačního exe souboru. Kromě driverů může uživatel zálohovat velmi snadno svou plochu, dokumenty, záložky v Internet Exploreru a registry. Tyto položky lze poté velmi jednoduše obnovit v záložce »Restore«.

Driver Magician doporučujeme hlavně uživatelům, kteří často potřebují najít ovladače do starých počítačů nebo systémů, které je v dnešní době nesnadné na internetu manuálně vyhledat. V horním menu po kliknutí na »Tools«, poté »More Backup and Restoration«, máte možnost rozšířit zálohování o záložky Internet Exploreru, zálohu dokumentů, veškerých souborů na ploše a velmi citlivých registrů.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2016.   


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání