Menu
Časopis Chip

Password Manager 16

Password Manager 16

Při registracích na internetu je nutné používat silná hesla, která se ale těžko pamatují. Steganos Password Manager 16 si je bude pamatovat za vás. Plná verze - Chip 02/2016.

Netrapte se, pokud patříte mezi ty, kdo nedokáží nosit všechna internetová hesla v hlavě. Použijte Password Manager a pamatujte si jen jediné.

Steganos Password Manager 16 bezpečně ukládá hesla, přihlašovací údaje, čísla kreditních karet a další citlivé informace, které můžete třídit do kategorií a snadno v nich vyhledávat. Připraven je navíc i generátor hesel na základě požadavků uživatele (délka a použité znaky) a plovoucí okno pro pohodlné vkládání hesel do přihlašovacích formulářů na internetových stránkách. Používání správce hesel se vám dozajista vyplatí, jen si dobře ohlídejte hlavní heslo k vašemu trezoru. Následky jeho ztráty by mohly být opravdu rozsáhlé. Do trezoru s hesly si můžete ukládat rovněž odkazy na vaše oblíbené internetové stránky, u kterých nechcete, aby je viděli ostatní uživatelé vašeho počítače. Namísto v internetovém prohlížeči najdete seznam svých oblíbených stránek pod nabídkou »Private Favorites«. Vybraný odkaz snadno otevřete v internetovém prohlížeči kliknutím na tlačítko s obrázkem zeměkoule.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 300 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Při prvním spuštění si Steganos Password Manager vyžádá vytvoření nového hlavního hesla. Toto hlavní heslo, k jehož vytvoření lze využít i vestavěný generátor hesel, může být uloženo i na USB flash disku, nebo jej může reprezentovat sekvence obrázků. V každém případě si zvolte bezpečné heslo (alespoň 8 znaků v kombinaci velkých a malých písmen, číslic a speciálních znaků) a dobře si jej uložte či zapamatujte. Pro rychlé vkládání přihlašovacích jmen a hesel na webových stránkách využívá Steganos Password Manager plovoucí okno s tlačítky na otevření internetové adresy v prohlížeči a snadné přetažení jména a hesla myší do příslušných políček přihlašovacích formulářů. Pro přístup k databázi hesel, synchronizované přes Dropbox, v mobilním zařízení je třeba instalovat si aplikaci Steganos Mobile Privacy pro smartphony a tablety s Androidem či iOS. V nabídce vyvolané klepnutím na tlačítko s ikonou obláčku zvolte »Dropbox-Connection« a po přihlášení k vašemu účtu na Dropboxu aplikaci autorizujte.

Při používání trezoru s hesly se ale nemusíte omezovat jen na váš počítač. Steganos Password Manager spolupracuje s úložištěm Dropbox, kam si můžete nahrát hesla v podobě zašifrovaného souboru. Jeho obsah pak budete mít k dispozici na všech svých počítačích a klidně i v mobilních zařízeních. Nastavení této funkce najdete v nástroji »Password Manager« pod nabídkou »Settings | Mobile Connection«. Funkce v »Portable Password Manager« vám pomohou s uložením hesel na USB flash disku.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2016.    

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání