Menu
Časopis Chip

Photo Calendar Creator 7

Photo Calendar Creator 7

Photo Calendar Creator je aplikací na jednoduchou tvorbu různých druhů kalendářů se širokými možnostmi personifikace. Plná verze - Chip 02/2016.

Prostřednictvím programu Photo Calendar Creator si každý může  vytvořit parádní nástěnný plánovač s rodinnými fotkami - i bez znalostí grafického designu.

Photo Calendar Creator je šikovný program, který se specializuje na tvorbu personifikovaných kalendářů pro jakýkoli rok nebo měsíc. Samotná tvorba je velmi snadná, díky přednastaveným stylům lze nový kalendář vytvořit už za pár kliknutí. Největší síla programu ale spočívá v možnosti detailní úpravy vlastního vzhledu výsledného kalendáře. Každý výtvor se ukládá jako samostatný projekt, který lze začít vybráním jednoho z typu profilů dle časového uspořádání. Dále lze vybrat jedno z přednastavených témat, ze kterého budete vycházet a které lze dále personifikovat. V kalendáři je možné si manuálně přizpůsobit svátky (české svátky nejsou zahrnuty) a nastavit jejich zvýraznění, stejné zvýraznění je dále možné aplikovat i na sobotu a neděli. Jednotlivé kalendáře lze upravit nejen funkčně, ale i esteticky, na pozadí je možné přidat vlastní obrázky či koláže, měnit druh textu i jeho obsah a vybírat z nabídky klipartů.

  • Jazyk: česky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 550 korun, která je shodná se starší licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Čtenáři Chipu navíc mohou do srpna 2016 využít slevy na aktuální verzi programu Photo Calendar Creator 9. Nová verze nabídne nové typy kalendářů a plánovačů, uložení kalendáře do formátů PDF, TIF a PSD, státní svátky většiny zemí a nové vzhledy šablon.

V hlavním okně programu lze kalendář editovat přímo v jeho náhledu. Jednotlivé vrstvy lze mezi sebou přesouvat a měnit jejich pořadí zobrazení. Pokud si přejete aplikovat stejné změny i na další stránku kalendáře, je tak možné učinit pomocí funkce duplikace s možností posunu měsíce. Při tvorbě kalendáře lze vycházet z již vytvořených profilů, které jsou seřazeny dle typů kalendářů, svislé nebo vodorovné orientace a vzhledových schémat. Výsledný vzhled lze ale plně personifikovat a takto upravenou šablonu lze uložit pro pozdější použití. Program nabízí i rozšířené možnosti pro úpravu vlastních fotografií. Ty lze do kalendáře přidávat buď jako samostatné objekty a pracovat tak s nimi, nebo je možné je nastavit na pozadí celého kalendáře. Využít lze i obrázků z galerie programu.

Nejdůležitější součástí přizpůsobení vzhledu vlastního kalendáře je bezpochyby přidávání vlastních obrázků. Ty lze společně s obrázky z programové galerie použit jako pozadí celého kalendáře. Pro potřeby pozadí je obrázky možné zarovnat a zesvětlit. Vlastní obrázky je možné použít i samostatně na ploše kalendáře, kde je možné dále upravovat jejich stín, obrys, rámeček a masku či je automaticky oříznout a změnit jejich úhel otočení a průhlednost. Pokud nebyly obrázky zpracované ve fotoeditoru, lze je doladit pomocí nastavení jasu, kontrastu a sytosti.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2016.   


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání