Menu
Časopis Chip

CCleaner Cloud

CCleaner Cloud

Cloudová varianta oblíbené čistící aplikace CCleaner umožňuje na dálku spravovat počítače v domácí síti – čistit a defragmentovat jejich disky i registr Windows. Plná verze - Chip 02/2016.

Máte doma nebo u příbuzných více počítačů a málo času je osobně opravovat? CCleaner Cloud nabízí oblíbené nástroje na vzdálenou správu PC s Windows přes prohlížeč.

CCleaner Cloud umí v prostředí internetového prohlížeče zobrazovat základní informace o sledovaných počítačích (operační systém, procesor, RAM) a sledovat jejich výkon využití RAM, CPU, síťového připojení i běžící procesy. Na dálku lze rovněž zjistit stav zaplnění pevného disku počítače, sledovat různé události (zapnutí a vypnutí počítače, přihlášení uživatele, instalace softwaru, aktualizace Windows, docházející kapacita disku a mnoho dalšího), vyčistit registr Windows, odstranit zbytečná data z pevného disku a smazat historii surfování na internetu. Dále lze spustit i defragmentaci pevného disku a rovněž spravovat aplikace a služby spouštěné se startem počítače. CCleaner Cloud rovněž dokáže instalovat nový software a odstranit nepoužívané aplikace. Vzdálená správa PC prostřednictvím webové aplikace a klienta CCleaner Cloud je velmi snadná i pro běžné uživatele.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Službu CCleaner Cloud lze bezplatně využívat až na třech počítačích, ze kterých můžete denně obdržet nejvýše 100 zpráv, které jsou archivovány po dobu dvou měsíců. Budete-li chtít spravovat více počítačů, můžete si předplatit variantu Pro s neomezeným počtem PC i zpráv. Varianta Pro navíc umožňuje i naplánování automatické údržby počítačů. Měsíční předplatné služby CCleaner Cloud Pro vyjde asi na 120 korun. 

Aby bylo možné prostřednictvím webové aplikace CCleaner Cloud na dálku spravovat a ovládat počítače, je třeba si vytvořit uživatelský účet a do všech spravovaných počítačů instalovat příslušnou klientskou aplikaci. V prostředí webového rozhraní služby počítače autorizujete a pak už budete mít přehled o jejich provozu. V prostředí webového prohlížeče budete mít k dispozici přehled o využití hardwarových zdrojů počítače (»Summary«) a pod nabídkou »Events« i o důležitých událostech (včetně přihlašování uživatelů, instalace aplikací, aktualizací Windows atd.). Vybraná oznámení si můžete nechat zasílat e-mailem. Na kartě »CCleaner« se nacházejí funkce, známé ze stejnojmenné aplikace určené pro instalaci do počítače – čištění pevných disků a registru Windows a odstranění pozůstatků po surfování na internetu. Na kartě »Defraggler« lze spustit defragmentaci a funkce na kartě »Software« umožňují spravovat instalované aplikace.

Služba CCleaner Cloud je velmi čerstvá a určitě snese ještě řadu vylepšení a oprav. Ne vždy jsou správně rozpoznány vzdálené počítače a korektně provedena jejich diagnostika. Rovněž občas selhává funkce na odinstalování nepotřebného softwaru a úkoly čištění a optimalizace trvají déle, než když je provádíte v aplikaci CCleaner, instalované přímo v počítači. Přesto vám můžeme službu CCleaner doporučit, protože své hlavní funkce plní velmi dobře a její tvůrci ji jistě budou do budoucna dále vylepšovat.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2016.   

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání