Menu
Časopis Chip

PowerArchiver 2015

PowerArchiver 2015

UPDATE INSTALACE. V programu PowerArchiver 2015 můžete pracovat až se čtyřmi desítkami různých komprimačních či archivačních formátů, včetně šifrovaných.  Exkluzivní plná verze - Chip 02/2016.

Posíláte velké soubory e-mailem, nebo si je s přáteli vyměňujete přes webové služby? Pak oceníte výkonnou aplikaci na práci s komprimovanými archívy.

UPDATE INSTALACE
Pokud jste nainstalovali PowerArchiver z Chipu 02/2016 a měli jste problém při registraci programu, proveďte odinstalaci a novou instalaci. Aktualizovaná instalační data: http://dl.powerarchiver.com/2015/powarc150403.exe.

Komprese souborů má svůj význam i v době vysokorychlostního internetu. Jednak se se soubory ve formátech jako ZIP, RAR, 7z a mnoha dalších setkáte na různých stahovacích serverech, ale navíc se vám bude PowerArchiver 2015 hodit třeba při odesílání souborů e-mailem nebo jejich nahrávání do cloudových úložišť – ne nutně kvůli zmenšení jejich velikosti, ale především kvůli možnosti ochrany jejich obsahu šifrováním. PowerArchiver 2015 podporuje několik desítek různých formátů souborů, z nichž většinu umí vytvářet i rozbalovat a některé, jako je například proprietární formát RAR, pouze otevírat a rozbalit. Důležitá je také podpora formátu ISO, do kterého se ukládají celé obrazy CD či DVD. Různé formáty komprimovaných souborů lze navzájem konvertovat, nové archívy můžete vytvářet jako samostatně spustitelné (použitelné bez instalace dalších aplikací) a ZIP archívy lze dělit na menší části.

Exkluzivní plná verze PowerArchiver 2015.

Registrace: Spusťte internetový formulář www.powerarchiver.com/l/chip16 a vložte do něj svůj e-mail a PowerArchiver kód, který najdete na straně 3. Obratem vám dorazí e-mail s vaší licencí. Instalační data a další instrukce k registraci najdete na Chip DVD. Majitelé digitálního Chipu najdou svůj PowerArchiver kód v e-mailu pro stažení balíčků se softwarem.

  • Jazyk: česky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • Offline registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 550 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Vytvoření nového archívu zahájíte kliknutím na tlačítko »Nový«, volbou formátu a zadáním názvu souboru. Poté vyberete soubory a složky ke kompresi a určíte další parametry jako je úroveň komprese nebo šifrování. Komprimované archívy lze ovšem vytvářet i přímo z Průzkumníku – pomocí funkcí v kontextové nabídce pravého tlačítka myši. PowerArchiver 2015 umí samozřejmě nejen zobrazit obsah existujících komprimovaných archívů a extrahovat z nich soubory, ale rovněž i přidávat nové soubory a složky do archívů nebo je opatřit šifrováním. Dále je možné otestovat integritu (neporušenost) komprimovaného archívu nebo zkusit poškozený ZIP archív opravit. V možnostech nastavení lze ovládat například asociace různých typů archívů s programem PowerArchiver 2015, přidávat funkce do kontextové nabídky pravého tlačítka myši nebo nastavovat šifrování nově vytvářených archívů. Dále můžete nastavit i výchozí složky používané aplikací nebo si zvolit některý z alternativních skinů.

Přestože má PowerArchiver 2015 uživatelské rozhraní i v češtině, pravděpodobně se do našeho jazyka po instalaci nepřepne automaticky. Použijte proto nabídku »Options | Change Language« a z nabídky jazyků zvolte češtinu (»Czech«). Program se restartuje a přepne prostředí do češtiny. Další rozsáhlé možnosti nastavení najdete v nabídce »Nastavení | Konfigurace«. Užitečné jsou například předvolby v nabídce »Rozšíření Průzkumníka«, kde lze nastavovat funkce přidané do kontextové nabídky pravého tlačítka myši.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2016.    

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání