Menu
Časopis Chip

PowerDirector 13

PowerDirector 13

PowerDirector 13 zvládne sestříhat a upravit videa z digitální kamery či smartphonu nebo třeba videoklipy stažené z internetu. Plná verze - Chip 02/2016.

Potřebujete upravit video, ale nechcete si kvůli tomu pořizovat drahý a složitý program? Použijte PowerDirector s řadou automatických funkcí.

Prostředí programu PowerDirector je podobné, jako známe z běžných videoeditorů. Přehledně vás provede celým procesem od pořízení videoklipů, přes jejich úpravy na časové ose, až po uložení finálního videa ve zvoleném formátu. Na časovou osu vznikajícího filmu lze vedle videoklipů zařadit i fotografie, zvuky, namluvený komentář nebo titulky. S kreativní tvorbou vám pomohou připravené efekty i nástroje na vylepšení a úpravy obrazu videa. K dispozici jsou také automatické funkce, použitelné pro rychlou tvorbu krátkých filmů nebo efektních prezentací fotografií. Hotový film lze uložit do standardních formátů nebo rovnou nahrát na servery YouTube či Facebook. PowerDirector nabízí řešení také pro uživatele, kteří nechtějí trávit čas precizním laděním jednotlivých klipů a záběrů. Automatické funkce na úpravu videa jsou připraveny pod tlačítkem s kouzelnickou hůlkou.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 800 korun, která je odvozená od komerční edice, bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Kliknutím na tlačítko »Edit« přepnete program PowerDirector do režimu úprav videa na časové ose. PowerDirector přitom nabízí hned čtyři stopy pro vkládání obrazu a zvuku a k tomu i stopy pro obrazové efekty, titulky, komentář namluvený do mikrofonu i zvukový podkres. Pokročilé úpravy obrazu videoklipů najdete pod nabídkou »Modify«. Video lze pustit pozpátku, oříznout jeho obraz, upravit rychlost přehrávání (zrychlit i zpomalit) nebo třeba otočit obraz. Stříhat a upravovat (zpomalovat či zrychlovat) můžete i zvukovou stopu videa. Tlačítko s kouzelnickou hůlkou nad časovou osou vyvolá nabídku funkcí programu PowerDirector na střih videa s výběrem z několika stylů, do kterých mohou být vybrané videoklipy a fotky automaticky upraveny. Délka videa může být také automaticky přizpůsobena zvolené hudbě na pozadí.

Při ukládání filmů dává PowerDirector na výběr ze standardních formátů AVI, WMV, MPEG a MKV. Dále můžete vytvářet filmy určené pro přehrávání ve smartphonech, tabletech či jiných přenosných přehrávačích (předvolby nastavení najdete pod záložkou »Device«) a také rovnou nahrávat vytvořené video na Facebook či YouTube (záložka »Online«). Pro vytváření 3D filmů a authoring filmů před vypálením na DVD nebo Blu-ray disky, je třeba upgradovat na placenou verzi programu. U dostupných typů výstupů lze nastavit jejich kvalitu výběrem z nabídky »Profile type«.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2016.     


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání