Menu
Časopis Chip

Údržba na dálku

Údržba na dálku

CCleaner, velmi populární aplikace pro údržbu počítačů s Windows, má nově i svoji cloudovou variantu.

Jestliže musíte udržovat v chodu nejen svůj počítač, ale i počítače svých dětí nebo třeba rodičů, jistě byste uvítali nástroj, prostřednictvím kterého byste mohli všechny stroje spravovat z jednoho místa. Právě takovou pomoc přináší novinka v podobě webové aplikace CCleaner Cloud, která funguje v prostředí internetového prohlížeče. Do spravovaných počítačů stačí instalovat klientské aplikace, které zajistí propojení s cloudem.

Nástroje pro správu

CCleaner Cloud nabízí podobnou funkční výbavu jako klasická verze aplikace CCleaner pro instalaci do počítačů s Windows, ale navíc přidává i mnoho dalších užitečných nástrojů na správu PC. Kromě vyčištění registru Windows i pevných disků a odstranění pozůstatků po surfování na internetu lze na dálku spravovat instalované aplikace, diagnostikovat hardware počítače a sledovat jeho vytížení (procesor, operační paměť, síťové připojení), spuštěné programy a služby i zaplnění pevného disku.

Do tří PC zdarma

Webovou aplikaci CCleaner Cloud lze bezplatně využívat až na třech počítačích, ze kterých můžete denně obdržet nejvýše 100 zpráv. Tyto zprávy jsou automaticky archivovány po dobu dvou měsíců. Potřebujete-li spravovat více počítačů, můžete si předplatit variantu Pro s neomezeným počtem PC i zpráv (archivovaných po dobu jednoho roku). Varianta Pro navíc umožňuje i naplánování automatické údržby počítačů. Měsíční předplatné služby CCleaner Cloud Pro vyjde asi na 120 korun.

Jak používat CCleaner Cloud vám poradíme v únorovém Chipu.

02

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání