Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Acronis True Image SE

Acronis True Image SE

Acronis True Image vám pomůže s instalací nového disku do počítače, konkrétně s vytvořením diskových oddílů a klonováním dat ze současného disku. Plná verze - Chip 02/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Výměna pevného disku počítače za nový, větší či rychlejší, nemusí nutně znamenat reinstalaci Windows a všech programů nebo ovladačů hardwaru.

 Acronis True Image je známý a oblíbený nástroj na zálohování kompletního obsahu počítače, který má ovšem kromě své placené verze i bezplatně použitelné varianty, určené pro práci s pevnými disky od předních světových výrobců. Tyto verze programu Acronis True Image, dostupné pro disky značek WD, Seagate, Intel nebo Kingston, nabízí funkce na inicializaci nových pevných disků připojených k počítači, tedy především vytvoření a zformátování diskových oddílů, ale také i velmi užitečnou funkci na klonování dat. Ta se vám bude hodit právě při instalaci nového systémového disku, na který můžete přenést instalaci Windows, ovladačů i požívaných aplikací, stejně jako všechna uživatelská nastavení a data. Tím vám Acronis True Image ušetří opravdu hodně času a práce, spojené s pořízením nového disku. Acronis True Image pracuje rychle a velmi efektivně. Konkrétní verze programu a jeho výbava se mohou lišit podle licence výrobce pevných disků.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Program Acronis True Image lze ve verzi dle konkrétního výrobce pevného disku používat zdarma a bez časového omezení. Licence plné verze programu Acronis True Image 2017 bez omezení na výrobce disků přijde zhruba na 1 200 korun (e-shop) a je kompletně lokalizovaná.

Nejdůležitější funkce na klonování disků (»Clone Disk«) a iniciaci nově připojených disků (»Add New Disk«) najdete v hlavním uživatelském rozhraní programu. Po výběru funkce se spustí přehledný průvodce nastavením požadované operace, kde zvolíte především zdrojový a cílový disk pro klonování dat nebo disk pro vytvoření nových oddílů. Program Acronis True Image je sice k dispozici jen v angličtině, ale se základními nastaveními klonování nebo iniciace disků, kterých není nijak mnoho, vám pomohou přehlední průvodci. Pokud narazíte na funkci, která není v bezplatné verzi programu dostupná, aplikace vás na to upozorní. Z nástrojů dostupných pod volbou »Moro Tools« je užitečný především »DriveCleanser« na bezpečné přemazání nepotřebného pevného disku náhodnými daty, která pak případný nový majitel nebude schopen obnovit. Na výběr je několik algoritmů bezpečného mazání a rovněž i možnost vlastního nastavení.

Kromě funkcí na iniciaci a klonování disků obsahuje Acronis True Image i několik dalších nástrojů (manuál v PDF). Patří mezi ně například možnost vytvořit si záchranný DVD nebo USB flash disk, ze kterého lze nastartovat a opravit nefunkční počítač. Další šikovnou funkcí je »DriveCleanser«, tedy nástroj na spolehlivé smazání dat z disku, který se chystáte prodat nebo vyřadit. Na výběr je přitom hned několik metod opakovaného přepsání původních dat, aby byla zcela znemožněna jejich případná obnova. 

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2017.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨