Menu
Časopis Chip

AntiRansomware 2017

AntiRansomware 2017

AntiRansomware chrání počítač před vyděračským softwarem, který zašifruje data na disku a žádá výkupné za jejich opětovné zpřístupnění. Plná verze - Chip 02/2017. Program není určen pro Win XP.

Internet přináší stále nové hrozby, kterým běžné antiviry již nezvládají čelit. Proto můžete rozšířit zabezpečení počítače o další úroveň.

Ransomware, tedy škodlivý vyděračský software, je velmi aktuální hrozbou, na kterou se soustředí všichni hlavní výrobci bezpečnostních programů. Ransomware je totiž velmi nebezpečný, protože útočí na důležitá data na disku počítače, která zašifruje a tím zcela znepřístupní. Nemáte-li data zazálohována na jiném místě, často vám pak nezbyde než tvůrci ransomwaru zaplatit „výkupné“, aby vaše data opět dešifroval. Samozřejmě přitom nemáte jakoukoli záruku, že se po zaplacení se svými daty opěr setkáte. Existuje ale účinná ochrana. Program AntiRansomware běží na pozadí operačního systému Windows, kontroluje klíčové složky s daty a zamezí podezřelým operacím s vašimi soubory. Pokud AntiRansomware detekuje škodlivý program při pokusu zašifrovat vaše data, zastaví jej a poradí vám, jak se ransomwaru ve vašem počítači zbavit. Program AntiRansomware pracuje v maximální možné míře automaticky.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 400 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Ve výchozím nastavení chrání AntiRansomware standardní složky s dokumenty, fotkami, videi a hudbou ve Windows. Sami můžete zvolit další složky, o jejichž obsah se má program AntiRansomware postarat. Použijte k tomu tlačítko »Add Folder«. Kromě případné volby dalších složek s důležitými soubory není třeba program AntiRansomware nijak nastavovat. V předvolbách, dostupných pod tlačítkem s ozubeným kolem, si jen zkontrolujte, zdali je aktivováno automatické spouštění programu se startem Windows. AntiRansomware nedetekuje jako škodlivé programy aplikace na šifrování dat, s pomocí kterých chráníte důležitá data před cizíma očima. Pokud ale k napadení ransomwarem dojde, zobrazí se varovné okno, aplikace odešle informační e-mail na přednastavenou adresu a restartuje počítač do nouzového režimu.

Funkce aplikace AntiRansomware nijak nekolidují s běžnými antivirovými programy nebo komplexními bezpečnostními balíky. To znamená, že můžete AntiRansomware bez problému instalovat i do počítače, kde již používáte například plnou verzi AVG Internet Security v edici pro čtenáře Chipu. Při běhu na pozadí konzumuje aplikace AntiRansomware jen minimální podíl hardwarových zdrojů počítače, tedy asi 1 % výkonu procesoru a kolem 11 MB kapacity operační paměti.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2017.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání