Menu
Časopis Chip

RegistryCleaner 2017

RegistryCleaner 2017

Je váš počítač nečekaně pomalý? Příčinou mohou být staré a poškozené záznamy v registru po nedávných odinstalacích nebo resetu. RegistryCleaner pomůže registry dát do pořádku. Plná verze - Chip 02/2017.

Registr je klíčovou součástí operačního systému Windows. Aplikace RegistryCleaner 2017 se stará o jeho správu a optimalizaci.

 Při používání počítače s Windows, instalaci a odinstalovávání různých programů a běžné práci se neustále mění obsah tzv. registru, obsahujícího především konfigurační data operačního systému. Málokterý program po sobě ovšem při své odinstalaci uklidí i všechny pozůstatky. Výsledkem je neustálé zanášení registru, které může vést až k nestabilitě provozu počítače, problémům s některými funkcemi operačního systému nebo zobrazování chybových hlášek. Proto se vyplatí věnovat údržbě registru Windows patřičnou pozornost a pravidelně jej čistit od nepotřebných a poškozených záznamů. Samozřejmě není možné provádět čištění registru ručně, ale je třeba využít speciální nástroje. RegistryCleaner je jedním z nich, snadno se ovládá a je spolehlivě funkční. Kromě vyčištění registru navíc RegistryCleaner zvládne i optimalizaci jeho obsahu.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze v ceně 250 korun, která je odvozená od komerční edice, bez možnosti updatu a technické podpory. Komerční edice obsahuje navíc funkce pro optimalizaci registrů. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Málokdy se stane, že by kontrola obsahu nenašla žádné poškozené či nepotřebné záznamy. Pravidelné používání aplikace RegistryCleaner ovšem může snížit jejich výskyt na minimum. Pokud kliknete na nabídku »Scan-Options«, můžete si navíc zvolit, které části registru Windows budou kontrolovány. Funkce optimalizace obsahu registru provede jeho defragmentaci, takže bude operační systém Windows rychleji načítat aktuálně potřebné záznamy. Informační okno programu RegistryCleaner varuje, že během optimalizace může počítač přestat reagovat a pro dokončení procesu je třeba jej restartovat. Přestože je použití programu RegistryCleaner k čištění registru Windows velmi bezpečné a bez obav jej mohou používat i nezkušení uživatelé, může dojít k problémům, pokud je smazán nějaký důležitý záznam v registru. Tato situace má ovšem snadné řešení, kterým je obnova obsahu registru z automaticky vytvářené zálohy.

Používání programu RegistryCleaner je velmi snadné. Kontrolu obsahu registru, která trvá jen několik okamžiků, zahájíte kliknutím na tlačítko »Scan Now«. Kliknutím na volbu »Show problems« lze zobrazit seznam odhalených problémů, ale asi na něm nenajdete nic zajímavého. Proto je lepší pokračovat tlačítkem »Clean« k odstranění nepotřebných záznamů. Před každou akcí vás program informuje o důležitosti zálohování registrů a vyzve k vytvoření nového bodu obnovy ve Windows. Což rozhodně doporučujeme.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2017.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání