Menu
Časopis Chip

Burning Studio 2019

Burning Studio 2019

Burning Studio 2019 | Foto: CHIP

Program Ashampoo Burning Studio 2019 nabízí vše potřebné pro vypalování dat, hudby i videa na CD/DVD i Blu-ray disky. Nově i s možností šifrování dat. Plná verze - Chip 02/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chcete si svoji sbírku audiocédéček převést na empétrojky? Vypálit fotky z dovolené nebo zálohovat jiná důležitá data? Zkopírovat disk nebo vytvořit jeho image? Pomocí šikovného nástroje Burning Studia je to hračka.

Speciální verze vypalovacího nástroje Burning Studio 2019 od společnosti Ashampoo se hravě vypořádá se všemi úkoly, které uživatel od programu pro vypalování očekává. Ve srovnání s předchozí verzí sice přibylo pouze několik drobných vylepšení, ale to u zcela funkčního software vůbec nevadí. Kromě standardního vypalování dat na všemožná optická média, lze pomocí programu rippovat audio CD nebo naopak hudební cédéčka vytvářet a během rippování si rovnou nechat automaticky stáhnout obrázek na obal a vytvořit seznam skladeb (tzv. playlist). Program nabízí i nástroj pro tvorbu „filmových“ disků různých formátů, nástroj pro kopírování disků, nástroj pro práci s obrazy disku a s přepisovatelnými médii, funkce pro tvorbu disků s autostartem a spouštěcích (tzv. bootovacích) disků. Samozřejmostí jsou i nástroje pro doplňování již vypálených neuzavřených disků a jejich následnou finalizaci, tedy uzavření. Užitečné jsou i funkce pro zálohování dat a jejich obnovu z vytvořených záloh, funkce pro vytvoření upravené kopie existujícího disku a možnost vytvoření datového disku s použitím expertních nastavení. A když máte potřebné disky vypáleny, můžete si i vytvořit originální potisk a obal potřebné velikosti.

  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená speciální plná verze programu v ceně 350 korun, bez možnosti updatu a technické podpory. Čtenáři Chipu pak mají možnost zakoupit plnou verzi programu Ashampoo Burning Studio 20 za zvýhodněnou cenu cca 450 korun místo obvyklé ceny 1 100 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Hlavní okno programu je přehledně uspořádáno a všechny nástroje jsou tak snadno dostupné. A pokud se Vám náhodou nelíbí pozadí hlavního okna, můžete si jej snadno vyměnit za vlastní obrázek nebo fotografie a případně i vypnout zobrazení loga. Pomocí programu snadno převedete hudební cédéčko na „empétrojky“ MP3 nebo do některého z dalších nabízených formátů: FLAC, OGG Vorbis, OPUS, APE, WMA a WAV. Program navíc již při načtení vloženého audio disku automaticky na internetu vyhledá a stáhne informace o albu a obrázek originálního obalu. Nová funkce programu umožňuje vaše citlivá data na vypáleném disku rovnou zašifrovat. Burning Studio 2019 na vypáleném médiu vytvoří vlastní rozhraní se spouštěcí aplikací a uložená data skryje do zašifrovaného souboru. Přístup k nim je pak možný až po zadání hesla vytvořeného při přípravě disku.

Jednou z nových, a nutno zdůraznit i velmi praktických funkcí, je možnost vypalování šifrovaných datových disků. Program na vypáleném médiu vytvoří vlastní rozhraní se spouštěcí aplikací (Ashampoo Secure Explorer) a originální data skryje do zašifrovaného souboru na disku. Přístup k datům je možný až po zadání hesla vytvořeného při vypalování. Mezi pokročilé funkce pak bezesporu patří podpora velkokapacitních optických médií Blu-ray disků BDXL a DVD M-Disc, která slouží k dlouhodobému zálohování citlivých dat. Pro vypalování těchto médií však potřebujete speciální optickou mechaniku a cena těchto optických médií je poměrně vysoká.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení