Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Duplicate Finder Pro

Duplicate Finder Pro

Wise Duplicate Finder je jednoúčelový nástroj na automatické vyhledání duplikátních souborů a jejich následné odstranění. Plná verze - Chip 02/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Zejména nenasytné browsery a zálohovací programy produkují při své práci spoustu pomocných souborů, tyto duplikáty lze ale odstranit na pár kliknutí.

Wise Duplicate Finder se nezatěžuje složitým rozhraním se spoustou funkcí, místo toho se zaměřuje na efektivní použití jeho hlavního účelu, kterým je rychlé nalezení duplikátních souborů ve vybraném adresáři a jejich následné smazání pro ušetření místa na disku. Toto vyhledání lze provést s přednastavenými parametry už na pár kliknutí, případně lze manuálně vybrat koncovky souborů, nastavit minimální a maximální velikost souborů a jednotlivě zvolit, které z nalezených souborů odstranit. Pro případy chybného odstranění má v sobě Wise Duplicate Finder také zabudovaný nástroj na automatickou tvorbu bodů zálohy při každé změně. Ty umožňují navrátit rozložení souborů do stavu před provedením změn. Kromě duplikátních souborů dokáže program také najít prázdné soubory nebo soubory s nulovou velikostí.

  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 550 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Celý proces odstranění duplikátů už nemůže být jednodušší, stačí na to pouze tři kliknutí myší – stisknutím tlačítka „Skenovat“ program najde veškeré duplikáty ve vybraných adresářích a discích, pak už je potřeba jen stisknout »Vybrat vše« a »Smazat vybrané«. Program se sice dokáže o vše postarat sám, nabízí ale i nástroje na manuální nastavení jednotlivých parametrů. Uživatel si může nastavit minimální či maximální velikost souborů a které koncovky souborů vyhledávat a které naopak ignorovat. Pro nechtěná odstranění důležitých dat lze využít integrovaného nástroje automatické tvorby bodů zálohy při každém odstranění. S jejich pomocí je možné vrátit všechny soubory na původní místo před provedením změn.

Pro mazání duplikátních souborů nabízí Wise Duplicate Finder několik možností. Nejrychlejším způsobem je tlačítkem »Vybrat vše« označit veškeré soubory, které už jen stačí odstranit pomocí »Smazat vybrané«. Pokud se jedná o důležitá data, která byla jen omylem vytvořena několikrát, lze využít možnosti »Nechat jeden«, která odstraní všechny duplikáty kromě původního souboru. Další možností je vybrat soubory k odstranění manuálně a poté tlačítkem »Otočit výběr« zvolit veškeré duplikáty.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení