Menu
Časopis Chip

Photo Optimizer

Photo Optimizer

Photo Optimizer | Foto: CHIP

Photo Optimizer je program na snadnou úpravu fotografií. Vše hlavně rychle a automaticky. Dokonalé snímky získáte doslova na jedno kliknutí myši. Plná verze - Chip 02/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pokud neprahnete po precizních detailech a vystačíte s tím, že vaše fotografie pro facebook a mají být rychle publikovány, použijte automatický fotoeditor.

Ashampoo Photo Optimizer nabídne klasické editační nástroje jako jsou úpravy barev, kontrastu, sytosti a odstínu, dále otáčení, ořezávání a další. Nejsilnější funkcí programu je ale optimalizace na jedno kliknutí. Aplikace obrázek analyzuje a poté automaticky vybere, jak jej nejvhodněji optimalizovat. Výsledky jsou přitom na automatickou funkci velmi slušné a na běžné použití zcela vystačí. Není na tom nic složitějšího, než kliknout na zelenožluté tlačítko »Optimalizovat« přímo pod obrázkem a poté už výsledek jen odsouhlasit. Vhodné je použít posuvník zobrazení pro náhled změn. V pravém rohu obrázku lze nastavit typ náhledového okna a funkce posuvníku. Pro aplikaci automatické optimalizace na více obrázků ve složce stačí zaškrtnout ikonu v seznamu obrázků. Za zmínku stojí možnosti tisku, kde si lze definovat velikost okrajů i počet snímků na papíře.

  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 250 korun bez možnosti updatu a technické podpory. Komerční verze Photo Optimizer 7 vyjde na 950 korun a obsahuje vyspělé nástroje, možnost vložení vodoznaku a sadu efektů a filtrů. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Nejsilnější funkcí Photo Optimizeru je optimalizace na jedno kliknutí. Aplikace obrázek analyzuje a poté automaticky zvolí nejlepší vásledek. Photo Optimizer nabídne klasické editační nástroje jako jsou úpravy barev, kontrastu, sytosti a odstínu, dále otáčení, ořezávání a další. Za zmínku stojí možnosti tisku, kde si lze definovat velikost okrajů i počet snímků na papíře.

Aplikace je vybavena základními nástroji na úpravu, k těm se v hlavním okně dostanete buď přes lištu na pravé straně, nebo přes záložku »Upravit« v horní liště programu. Obrázek lze samozřejmě otáčet všemi směry, jak o 90° vpravo či vlevo, tak i horizontálně a vertikálně, navíc se zde ale nachází i funkce na otočení pod jakýmkoli úhlem. Ořez může být buď kompletně volný, podle původního poměru stran, nebo můžete ze seznamu vybrat z nejpoužívanějších poměrů stran.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení