Menu
Časopis Chip

Backup 2020

Backup 2020

Backup 2020 | Krabice: koláž CHIPu

Pomocí plné verze programu Backup 2020 snadno vytvoříte potřebný plán automatických záloh na síťový nebo externí disk. Nastavte a zapomeňte!  Plná verze - Chip 02/2020.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pokud vás otráví myšlenka na nastavení zálohování, použijte program Backup a automaticky zálohujte celý diskový oddíl a jeho denní přírůstky.

Přehledný zálohovací program Ashampoo Backup 2020 vám pomůže s ochranou kompletního obsahu pevného disku vašeho počítače před ztrátou dat. Program má v zásadě velmi jednoduchou, ale to důležitější funkci – vytváří zálohy kompletního obsahu pevných disků či jednotlivých diskových oddílů, ze kterých lze velmi rychle obnovit jednotlivé ztracené soubory i kompletní obsah potřebný k provozu počítače. Ashampoo Backup zazálohuje celou instalaci Windows, všechny instalované aplikace, uživatelská nastavení i veškerá data, která máte uložena jak ve výchozích systémových složkách (Dokumenty, Fotky, Hudba atd.) nebo kdekoli jinde na pevném disku. Pokud máte pevný disk rozdělen na více samostatných oddílů, můžete si v Ashampoo Backup nastavit například jen zálohování systémového oddílu. Zálohování probíhá manuálně nebo podle časového plánu a podle kapacity záložního úložiště se můžete rozhodnout, kolik postupných přírůstkových verzí záloh bude uchováváno. S obnovou dat při havárii disku vám pomůže záchranný USB flash disk nebo bootovací DVD.

  • Jazyk: česky, anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu Backup 2020 v ceně 400 korun můžete po aktivaci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Program Ashampoo Backup má velmi jednoduché a přehledné ovládání. Stačí si zvolit disk či oddíl k zálohování a cíl pro umístění zálohy. Zálohování dle provedeného nastavení pak spustíte tlačítkem »Aktivovat plán«. Jednotlivé soubory ze zálohy lze obnovit po použití volby »Zobrazit obsah zálohy«. Zálohování kompletního obsahu pevného disku nebo vybraného oddílu probíhá na pozadí operačního systému a nijak zásadně nevytěžuje systémové zdroje počítače. Aby mělo zálohování smysl, nastavte jej na denní opakování. Podle kapacity záložního disku se rozhodněte, kolik postupných verzí zálohy se bude uchovávat. Abyste mohli použít dříve vytvořenou zálohu dat k obnově funkčnosti vašeho počítače v případě havárie pevného disku nebo třeba operačního systému Windows, budete potřebovat záchranný USB flash disk nebo DVD. Z něj pak spustíte počítač a obnovíte data ze zálohy. Pro jeho vytvoření použijte funkci »Záchranný systém«.

V hlavním okně programu si můžete obsah vytvořené zálohy zobrazit jako virtuální disk, ověřit integritu vytvořené zálohy a samozřejmě též zálohovaná data ze zálohy obnovit. Díky této možnosti prohlížení si můžete ze záloh vybrat a zkopírovat jen potřebné soubory. Máte-li ve svém počítači optickou mechaniku, můžete si pomocí programu stáhnout ze stránky autorů a vypálit i záchranný bootovací CD/DVD disk. Ten je zapotřebí v případě, že vám zálohovaný disk zhavaruje a již jej nebude možné použít. Pak nezbývá než spustit systém ze záchranného CD/DVD a jeho prostřednictvím obnovit zálohovaná data na disk nový.

Výrobce nabízí ještě zálohovací aplikaci Backup Pro 14, která navíc nabídne možnost zálohování do cloudového serveru, zabezpečení, šifrovaní, kompresi dat a detailní prohlížeč zálohovaných dat, který umožní ze záloh extrahovat jednotlivé soubory.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2020

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení