Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Burning Studio 2020

Burning Studio 2020

Burning Studio je výkonný software pro zpracování a vypalování multimedií. Poradí si kopírováním poškrábaných disků i archivováním dat i na nové typy médií BDXL a M-Disc. Plná verze - Chip 02/2020.

Burning Studio nabízí potřebné nástroje pro vypalování dat, hudby a videa. A na vypálená média si pomocí programu snadno vytvoříte i originální potisk a obal!

Burning Studio 2020 od společnosti Ashampoo si snadno poradí se všemi úkoly, které uživatel od takového programu očekává. Kromě standardního vypalování dat na všechna optická média, lze pomocí programu také rippovat audio CD nebo naopak hudební cédéčka vytvářet a během rippování si rovnou nechat automaticky stáhnout obrázek na obal a vytvořit seznam skladeb (tzv. playlist). Program nabízí i nástroj pro tvorbu filmových disků různých formátů, nástroj pro kopírování disků, nástroj pro práci s obrazy disku a s přepisovatelnými médii, funkce pro tvorbu disků s autostartem a spouštěcích (tzv. bootovacích) disků. Samozřejmostí jsou i nástroje pro doplňování již vypálených neuzavřených disků a jejich následnou finalizaci, tedy uzavření. Užitečné jsou i funkce pro zálohování dat a jejich obnovu z vytvořených záloh, funkce pro vytvoření upravené kopie existujícího disku a možnost vytvoření datového disku s použitím expertních nastavení. Burning Studio nabízí i možnost vypalování šifrovaných datových disků. Program na optickém médiu vytvoří vlastní rozhraní se spouštěcí aplikací (»Ashampoo Secure Explorer«) a originální data skryje do zašifrovaného souboru na disku. Přístup k datům je možný až po zadání hesla vytvořeného při vypalování. A když máte všechny požadované disky vypáleny, můžete si vytvořit i originální potisk a obal potřebné velikosti. Ve srovnání s předchozí verzí sice přibyla pouze jedna zcela nová funkce a několik drobných vylepšení, ale to u léty prověřeného nástroje není vůbec na škodu.

  • Jazyk: česky, anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Pro čtenáře Chipu je připravena plná verze programu Ashampoo Burning Studio 2020 v ceně 700 korun bez možnosti updatu a technické podpory. Tato verze je odvozena od komerční edice - Burning Studio 21 za 1 300 korun navíc obsahuje vyspělý videoeditor pro zpracování fotografií a filmů. Licence pro Chip je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Nová funkce programu umožňuje vytvoření datového disku chráněného proti poškrábání. Nejedná se však o fyzickou ochranu vypáleného disku před poškrábáním, ale o vícenásobný zápis dat na disk. V případě částečného poškrábání disku pak pravděpodobně bude možné stejná data přečíst z nepoškozené části disku. Burning Studio umožňuje citlivá data na vypáleném disku rovnou zašifrovat. Program na médiu vytvoří vlastní rozhraní se spouštěcí aplikací a uložená data skryje do zašifrovaného souboru. Přístup k nim je pak možný až po zadání hesla vytvořeného při přípravě chráněného disku. Pomocí programu snadno převedete hudební cédéčko na „empétrojky“ MP3 nebo do některého z dalších nabízených formátů: FLAC, OGG Vorbis, OPUS, APE, WMA a WAV. Program navíc již při načtení vloženého audio disku automaticky na internetu vyhledá a stáhne informace o albu a obrázek originálního obalu.

Nově program Burning Studio 2020 nabízí funkci pro vytvoření datového disku chráněného proti poškrábání. Samozřejmě nejde o fyzickou ochranu vypáleného disku před poškrábáním, ale o vícenásobný zápis dat na disk tak, aby v případě fyzického poškození (poškrábání) disku bylo možné stejná data přečíst z jiného nepoškozeného místa na disku. Vypalovaná data pak z logiky věci nemohou zaplnit celý disk, ale jen jeho část tak, aby je bylo možné vypálit na disk vícekrát. Čím vícekrát budou stejná data na disk zapsána, tím větší bude šance na jejich případnou obnovu při poškrábání disku. Pro obnovu dat z poškrábaného média obsahuje program nový nástroj »Ashampoo Rescue Explorer«. Mezi další pokročilé funkce pak bezesporu patří podpora velkokapacitních optických médií Blu-ray disků BDXL a DVD M-Disc, která slouží k dlouhodobému zálohování citlivých dat. Pro vypalování těchto médií však potřebujete speciální optickou mechaniku a cena těchto optických médií je poměrně vysoká.

Seznam všech plných verzí v Chipu 02/2020

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení