Menu
Časopis Chip

Souboj konzolí nové generace

Souboj konzolí nové generace

Souboj konzolí nové generace | foto: výrobci (Sony, Microsoft)

Do některých obchodů už se dostaly nové herní konzole společností Microsoft a Sony. My jsme nové modely otestovali a známe jejich silné i slabé stránky.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 02/2021: Microsoft i Sony stačily uvést své nové konzole ještě před Vánocemi, ale byl o ně takový zájem, že se na mnoho zájemců nedostalo. U nás tak bylo možné si konzole pouze předobjednat. Aby to měli fanoušci o něco obtížnější, musejí si vybrat nejen mezi PlayStation a Xboxem, ale také mezi dvěma verzemi konzolí.

PlayStation 5 od Sony je totiž k dispozici v normální verzi s optickou mechanikou a ve verzi „Digital Edition“ bez ní. Společnost Microsoft jde v tomto směru ještě o krok dále a nabízí konzole Xbox Series S a Series X, které se výrazně liší z hlediska designu, hardwaru i výkonu.

Obsah: Všechna témata Chipu 02/2021

Nadšení hráči tak mají k dispozici celkem čtyři různá zařízení. Které z nich skončí u jejich televizoru, závisí do značné míry na jejich preferencích i na tom, o jaký typ hráče jde. A samozřejmě musí být schopni konzoli vůbec koupit – v tuto chvíli prostě nejsou k dispozici. Xbox X bude patrně možné koupit až v únoru a dostatek konzolí PS5 bude možná až v dubnu. Pokud se chcete dozvědět podrobnosti a to, co se nám na které konzoli líbilo, přečtěte si únorové vydání Chipu.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení