Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

ANALOG projects Premium

ANALOG projects Premium

ANALOG projects je rychlý jednoúčelový fotoeditační nástroj s přednastavenými filtry, který novým snímkům dodává retro vzhled a náladu. Plná verze - Chip 03/2016.

Všichni máme rádi staré fotografie. Ty si ale lze pořídit i z nových snímků bez strachu z barevných závojů, mléčných skvrn nebo špatné expozice.

ANALOG projects je specialistou na přeměnu digitálních fotografií ve zdánlivě analogové se starým vzhledem, posunutými barvami a různými chybami. ANALOG projects toho dosahuje pomocí speciálně připravených filtrů, od decentních změn barevnosti, přes různé polarizační filtry a efekty filmů, až po napodobeniny kamerových efektů a systémů, dokonce včetně tzv. camery obscury. Tyto přednastavené filtry slouží ale pouze jako výchozí bod, jelikož je možné si jejich parametry dle libosti upravovat. Možnosti zahrnují nastavení jasu, zřetelnosti, barevnosti, ostrosti a odstranění šumu, pokročilí uživatelé mohou ale pro preciznější personifikaci filtru využít režimu »expert«. Mezi další nástroje patří histogram HDR, nastavení vyvážení bílé, konverze do dalších barevných prostorů nebo editace několika fotografií najednou. Pro potřeby nastavování parametrů filtru lze dále využít okna porovnání před a po provedení úprav.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 1 800 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory.  Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Výběr filtru: Hledání toho správného druhu retro vzhledu započnete výběrem jednoho z přednastavených filtrů. Ten si poté pomocí jednotlivých parametrů personifikujete, nebo spojíte s dalším filtrem pro vznik nové kombinace. Výslednou podobu filtru si lze uložit pro její případné další použití. Před a po: Pro usnadnění procesu výběru filtru a nastavování jeho parametrů je součástí programu i nástroj na zobrazování fotografie před i po provedení změn. Nástroj se zobrazí ve formě nového okna a dělič mezi novým a starým obrazem lze vést jakýmkoli směrem. Pokročilá nastavení: V případě nespokojenosti s přednastavenými profily či potřeby naprosté kontroly nad výsledným vzhledem lze využít režim pro experty. Tento režim umožňuje nastavit skutečně jakýkoli parametr použitého filtru a editace fotografie.

Kromě výběru přednastaveného filtru a nastavení jeho parametrů lze s filtry pracovat dále. Po úpravě filtru je totiž možné změny do původního filtru uložit či je uložit jako filtr nový pro pozdější použití, nebo jej vyexportovat do samostatného souboru. Stejným způsobem lze i filtry importovat. Zajímavé možnosti přináší i nástroj na kombinaci filtrů, který vám umožní vytvořit ze dvou původních nebo vlastních filtrů jeden zcela nový. 

Seznam všech plných verzí v Chipu 03/2016.     

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání