Menu
Časopis Chip

CodeLobster PHP Edition

CodeLobster PHP Edition

Vývojářská aplikace CodeLobster PHP Edition usnadňuje vývoj webových stránek a aplikací s využitím technologií PHP, HTML, JavaScript či CSS. Plná verze - Chip 03/2016.

Hledáte nástroj na podporu programování stránek v PHP, který je kompatibilní s nejrozšířenějšími webovými publikačními systémy? Máme pro vás řešení.

Program CodeLobster PHP Edition je integrované vývojové prostředí (integrated development environment – IDE), určené především pro tvorbu zdrojového kódu v jazyku PHP. Podporováno je ovšem i použití kódu v HTML, CSS a JavaScriptu. Autorům webových stránek a aplikací pomáhá CodeLobster PHP Edition barevným zvýrazňováním a automatickým dokončováním syntaxe programovacích jazyků nebo samostatným oknem pro zobrazování tříd při psaní smíšeného kódu. Mezi další užitečné vlastnosti a funkce programu CodeLobster PHP Edition patří například i verzování, validování a porovnávání zdrojového kódu, pro jehož vyladění je připravena samostatná nabídka nástrojů, využívající i nastavení webového serveru, kde budou hotové stránky či aplikace provozovány. Hotový zdrojový kód lze prostřednictvím vestavěného FTP klienta rovnou nahrát na webový server.

  • Jazyk: česky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 1 000 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

CodeLobster PHP Edition podporuje celou řadu moderních webových technologií, zvýrazňuje syntaxi programovacích jazyků, upravuje formátování a kontroluje funkčnost zdrojového kódu. Užitečná je rovněž možnost upravovat šablony pro oblíbené publikační platformy. Po vyladění a zkontrolování funkčnosti vytvořeného kódu jej lze rovnou nahrát na webový server. Program CodeLobster PHP Edition za tímto účelem nabízí vestavěného FTP/SFTP klienta. Rozpracované projekty se ukládají ve svých nativních formátech – dle použitého jazyka. V nastavení editoru se nacházejí i předvolby formátování a automatického doplňování zdrojového kódu nebo výběr barev pro zvýrazňování syntaxe. Práci usnadňuje rovněž i možnost nadefinování vlastních klávesových zkratek pro příkazy a operace se zdrojovým kódem.

Program CodeLobster PHP Edition existuje hned ve třech edicích. Bezplatná verze Free obsahuje pouze základní funkce pro editování a ladění zdrojového kódu, vytvořeného s využitím PHP, HTML, CSS a JavaScriptu, zatímco edice Lite, obsahuje rovněž i funkce na práci s SQL databázemi, kontrolu verzí a validování nebo formátování zdrojového kódu. Verze Professional, s cenou licence kolem 2 500 Kč, přidává plug-iny pro Drupal, Joomlu, WordPress, JQuery a další webové technologie.

Seznam všech plných verzí v Chipu 03/2016.     

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání