Menu
Časopis Chip

Disk Defrag Pro

Disk Defrag Pro

Defragmentační nástroj zrychlí chod celého počítače, protože svou činností zvýší rychlost načítání i zápisu dat na pevné disky. Auslogics Disk Defrag Pro přináší inteligentní optimalizaci jak klasických tak i moderních SSD disků. Plná verze - Chip 03/2016.

Disk Defrag Pro pomůže s tuningem PC jak běžným uživatelů, tak i specialistům. Navíc zobrazí statistiky a grafy zvýšení výkonu po svém zásahu do funkcí počítače.

I když se na trh derou rychlé SSD disky, je stále většina počítačů vybavena klasickými točivými disky, které trpí neduhy způsobených fragmentací dat. Důvod je zřejmý. Cena za 1 GB je stále několikrát nižší a ne každý využije bleskových rychlostí SSD. Program Auslogics Disk Defrag Pro nabízí, oproti základní defragmentaci zabudované ve Windows, daleko kvalitnější služby. Využívá chytřejších algoritmů, dovede defragmentovat i „nepřesunutelné“ systémové soubory a umožňuje nastavit si inteligentní plán zásahu, kdy se s počítačem nepracuje. Snad každý disk má v sobě zabudovanou technologii S.M.A.R.T., neboli Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology. Ta shromažďuje údaje z provozu disku a informuje o stavu jeho zdraví, chybách, teplotě a dalších vlastnostech disku. Pro získání těchto informací klikněte v záložce »Disks« na volbu »S.M.A.R.T.«. Můžete zkontrolovat, zda je váš disk v pořádku, nebo zda mu nehrozí selhání. To poznáte, pokud jedno z polí nebude zelené, nýbrž žluté či červené. Defrag obsahuje i spoustu zajímavých dílčích nástrojů. Například »Disk Cleanup« chytře přeuspořádá místo na disku, »Optimalization Wizard« dovede na základě sledování používání vašeho PC vypnout systémové nástroje (indexování, šifrování, práce s cache) a urychlit tím běh PC a nástroj »Scheduling Wizard« nastavuje čas a typ defragmentace, aby tato činnost co nejméně zatěžovala počítač při práci. V záložce »Reports« lze sledovat změny uplatněné v systému a záložka  »Resource« obsahuje statistiky vytížení procesoru, disků a paměti RAM.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 1.000 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Záložka »Disks« udává seznam disků a míru fragmentace každého z nich (pokud ne, klikněte pravým tlačítkem na disk a zvolte »Analyze«). Níže lze nakouknout na soubory, statistiky rychlosti vybraného disku a technologie S.M.A.R.T. »Scheduling Wizard« umožní naplánovat čas a typ defragmentace, aby vás nerušila, když zrovna s počítačem pracujete. Chytrá fragmentace SSD disku zaručí, že zbytečně nebudete krátit jeho životnost. Záložka »Reports« slouží k vizualizaci optimalizace defragmentovaných disků. Můžete zde vytvořit report pro jednotlivé disky kliknutím na »View«, nebo přes »Action« - »Systém report« zprávu o všech discích, jejich vlastnostech a zdraví.

Auslogics Disk Defrag PRO permanentně skenuje váš počítač a zapisuje si data o jeho výkonu. Tuto možnost lze vypnout kliknutím na záložku »Resource« a profil »Resource Profiler«. Doporučujeme však mít tuto vlastnost zapnutou. Po pár dnech sbírání informací vám Disk Defrag PRO ukáže, jak si váš počítač vede a jakým způsobem defragmentace ovlivnila jeho rychlost. Upozorňujeme však, že tato funkce je mírně náročná na baterii. Pokud tedy využíváte program na notebooku, můžete tuto funkci pozastavit. 
V záložce »Reports« si můžete vytvořit zprávu s detailním popisem všech připojených disků, jejich zdravím a dalšími, spíše technickými informacemi. Docílíte toho kliknutím (s otevřenou záložkou »Reports« - důležité) na »Action«, a poté »System report«. Po chvíli se otevře nové okno webového prohlížeče se všemi náležitými informacemi.

Seznam všech plných verzí v Chipu 03/2016.     

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání