Menu
Časopis Chip

OkayFreedom VPN

OkayFreedom VPN

OkayFreedom VPN vytváří šifrované připojení k internetu a zajišťuje přesměrování přes anonymní proxy servery pro ochranu a skrytí identity uživatele. Plná verze - Chip 03/2016.

Připojujete se k internetu prostřednictvím veřejných Wi-Fi sítí? Chcete využívat lokálně omezené webové služby? Pak se bez OkayFreedom VPN neobejdete.

Nemusíte být nutně počítačový hacker, abyste alespoň občas ocenili, že můžete surfovat po internetu skryti pod jinou identitou, než je skutečná IP adresa, jednoznačně identifikující váš počítač. Pokud se totiž budete vydávat třeba za uživatele ze Spojených států, Německa, Japonska či jiné země, získáte přístup i k internetovým službám, které jsou majitelům české IP adresy zapovězeny. OkayFreedom VPN vám za tímto účelem poslouží velmi dobře, jelikož se jedná o naprosto jednoduše použitelnou službu, ve které si pouze zvolíte zemi svého „přechodného pobytu“, vyčkáte, až se instaluje příslušný doplněk, a už se nemusíte o nic dalšího starat. Proxy servery, které OkayFreedom VPN k anonymizaci využívá, jsou dostatečně rychlé, aby vás nebrzdily při surfování nebo sledování filmů a seriálů po internetu. Užitečné je samozřejmě i šifrování veškeré komunikace z vašeho počítače.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

12měsíční předplatné služby v ceně 500 korun, která je shodná s prodávanou variantou včetně neomezené přenosové rychlosti a objemu dat, včetně updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Program OkayFreedom VPN pracuje na pozadí operačního systému, šifruje komunikaci a směruje ji přes anonymní proxy servery. Prostřednictvím tlačítka v oznamovací oblasti lze OkayFreedom VPN (de)aktivovat a vybírat zemi, pod jejíž IP adresou bude váš počítač v internetu vystupovat. Přestože Netflix ohlásil, že bude mnohem důrazněji postupovat proti uživatelům skrytým za proxy servery, evidentně se mu to příliš nedaří – prostřednictvím OkayFreedom VPN a přesměrování komunikace přes servery ve Spojených státech se dostanete k nejbohatší, americké nabídce streamovací služby. Nabídka »Settings« programu OkayFreedom VPN nabízí v podstatě jen přepínání jazykové verze (čeština bohužel k dispozici není) a automatickou aktivaci šifrování a přesměrování internetového připojení po spuštění a přihlášení k Windows. Pokud nutně nechcete směrovat veškerý síťový provoz přes OkayFreedom VPN, zrušte onačení předvolby »Start automatically on log on«.

Program OkayFreedom VPN lze pro bezpečné a anonymní surfování po internetu využívat i po uplynutí roční funkčnosti plné verze pro čtenáře Chipu. Pokračovat můžete v bezplatném režimu s limitem 2 GB přenesených dat měsíčně. Pro používání internetového bankovnictví nebo třeba nakupování během připojení k nedůvěryhodným bezdrátovým sítím je tento limit dostatečný. Jestliže byste si chtěli například přehrávat filmy a seriály z Hulu nebo poslouchat internetové rádio Pandora, budete potřebovat placenou verzi s neomezeným objemem přenosu.

Seznam všech plných verzí v Chipu 03/2016.      


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání