Menu
Časopis Chip

AVG Internet Security

AVG Internet Security

AVG Internet Security 2016 Chip Edition je opět připraven trvale chránit váš počítač před viry, červy, podvrženými internetovými stránkami i nevyžádanou poštou. Plná verze.

Licenci AVG pro Chip je nutné každý měsíc prodloužit novým licenčním číslem. Odkaz na jeho stažení najdete vždy na DVD nebo na straně 51 (instalace).

Licenční klíč pro Chip 03/2017: IMNJA-ERQWL-7FVNU-AUSPM-DIETC-BPKB6

Výměnu/vložení licenčního klíče provedete prostřednictvím menu »Možnosti« | »Reaktivovat«. Licenční klíč má nastavenou expiraci na 15. dubna 2017.

Pro registrace programů z Chipu doporučujeme si zřídit e-mail ve službě Google Mail, pouze pro tyto účely. Předejdete většině registračních problémů!

AVG Internet Security se výborně hodí do Windows 10, program je přehledný a snadno se ovládá. Kromě nástrojů na ochranu před nebezpečným softwarem jsou k dispozici i funkce pro zachování soukromí při surfování po internetu nebo bezpečné využívání komunikačních, sociálních a P2P sítí. V AVG Internet Security fungují všechny mechanismy ochrany počítače zcela automaticky, takže není nutné po instalaci cokoli nastavovat. Zároveň jsou ovšem pro zkušené uživatele k dispozici velmi podrobné předvolby jednotlivých modulů programu. Důležité je, že AVG stále podporuje i Windows XP, takže můžete zabezpečit i starý počítač s operačním systémem, který již Microsoft přestal udržovat bezpečnostními záplatami. Aktualizovaný antivir nyní využívá cloud i umělou inteligenci pro rychlou detekci nových virů a vylepšena byla i kontrola potenciálně nebezpečných souborů.

  • Plná verze
  • Uveřejněno v kždém Chipu
  • Info: www.avg.cz
  • Jazyk: česky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace


Licenci AVG pro Chip je nutné každý měsíc prodloužit novým licenčním číslem. Odkaz na jeho stažení najdete vždy na DVD nebo na straně 51. Termíny zadávání licenčních čísel jsou voleny tak, aby bylo vždy dostatek času na zadání další licence z následujícího vydání časopisu. Aktualizace programu i antivirových řetězců se stahuje průběžně na pozadí.

Výbava verze pro Chip je identická s aktuální komerční verzí v ceně 1 199 Kč  včetně plných updatů a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána. Pro firemní zákazníky je určena verze Business.

V hlavním okně AVG Internet Security najdete nejen přehled důležitých bezpečnostních komponent, připravených chránit váš počítač před hrozbami z internetu, ale rovněž i možnost okamžitého spuštění základního testu počítače na výskyt virů a dalšího škodlivého softwaru. Automatických testů si můžete naplánovat kolik jen budete potřebovat. My vám doporučujeme provádět kompletní test počítače každý týden. Test si nastavte tak, aby probíhal buďto v době kdy s počítačem nepracujete, nebo vás při práci co nejméně rušil. Funkci automatického vypnutí počítače po skončení testování najdete pod volbou »Nastavení«. Konfigurace filtru nevyžádané pošty jsou velmi detailní, především v části »Expertní nastavení«, kde můžete nastavit například i blokování odesílatelů na základě IP adres, země původu nebo použitého jazyka. Při úpravách však pamatujte na to, že při příliš restriktivních pravidlech může být za spam označen i e-mail, na který netrpělivě čekáte.

Ihned po spuštění AVG se automaticky vyřeší problém s neaktuální databází virů a škodlivých stránek. Sami se nemusíte o nic starat. Globální nastavení AVG Internet Security můžete upravit prostřednictvím nabídky »Možnosti | Pokročilé nastavení«. Nastavit můžete především upozornění zobrazovaná pomocí bublin u tlačítka v oznamovací oblasti, zvuky nebo ignorování chybových stavů konkrétních komponent programu. Nastavení jednotlivých komponent jsou dostupná jak z globální nabídky, tak i po kliknutí na tlačítko vybrané součásti AVG Internet Security.
Důležité je samozřejmě především nastavení pravidelných kontrol, které najdete pod položkou »Naplánované úlohy«. Nabídka »Naplánovaný test« obsahuje předvolby četnosti spouštění testů, nastavení přesného času kdy budou testy spouštěny. V předvolbách »Nastavení« najdete parametry testů i volbu typů souborů, které nebudou testovány. Užitečná je také předvolba rychlosti testu, která buďto respektuje aktuální činnost uživatele a nezdržuje jej v práci, nebo má pevně nastavenou prioritu s ohledem na další běžící procesy. Pod nabídkou »Umístění« pak najdete samozřejmě i výběr testovaných oblastí (konkrétní disky a složky, včetně disků síťových).

Ochrana před havětí

Hlavní skupina modulů AVG Internet Security chrání počítač před různými typy škodlivého kódu. Jde o moduly AntiVirus a Anti-Rootkit. Kliknutím na tlačítko »Počítač« vyvoláte okno se základními informacemi a odkazy na pokročilá nastavení komponent. U modulu AntiVirus je zajímavé především testování zaváděcího sektoru výměnných médií a také ochrana pro komunikátory typu ICQ apod., společně s kontrolou dat stahovaných v P2P sítích. Obě volby jsou ve výchozím nastavení aktivovány. V pokročilých nastaveních lze aktivovat třeba i extrémní citlivost antiviru, což ovšem může přinést i množství planých poplachů. V předvolbách modulu Anti-Rootkit si můžete určit testované oblasti (aplikace a ovladače) a případně i volit mezi rychlým a kompletním testem.

Užitečnou funkcí je i Datový Sejf, nástroj na šifrované ukládání osobních informací i celých souborů. Šifrované úložiště může mít libovolnou velikost a chová se jako virtuální pevný disk. Pracovat s jeho obsahem ovšem můžete pouze po vložení příslušného hesla. Nastavení Datového Sejfu najdete pod tlačítkem »Počítač«. Pro každou aplikaci či službu můžete ve firewallu nastavit povolení či zákaz síťové komunikace, nebo ponechat rozhodnutí na AVG Internet Security. Nastavení lze rozlišit pro různé typy připojení k internetu. Během surfování vás před nebezpečnými weby chrání LinkScanner Surf-Shield, který prověřuje všechny navštěvované stránky. Z dalších nástrojů AVG Internet Security můžeme jmenovat například funkci na spolehlivou likvidaci nepotřebných souborů. Najdete ji v kontextové nabídce pravého tlačítka myši v Průzkumníku či jiného souborového manažeru pod volbou »Trvale skartovat pomocí AVG«. Takto smazaný soubor již nebude možné obnovit.

Bezpečnost v síti

Zabezpečení vašeho počítače při práci v síti se věnují i další komponenty AVG Internet Security. Jde samozřejmě o firewall, který bedlivě sleduje síťovou komunikaci a blokuje nežádoucí pokusy o spojení z vnějšku i zevnitř počítače. S bezpečností v síti souvisí i nástroj na ochranu identity uživatele, který monitoruje podezřelé chování aplikací a automaticky blokuje všechny aktivity, které by mohly vést k nechtěnému provádění nebezpečných operací pod vaší identitou. Pomocí modulu Identity Protection vás AVG Internet Security ochrání i před hrozbami, které v daný okamžik nebudou zatím dostatečně zmapovány a popsány.

E-maily bez virů a spamu

AVG Internet Security kontroluje samozřejmě také příchozí e-maily, bez ohledu na to, jaký e-mailový server pro svoji elektronickou poštu používáte. Nástroj E-mailová ochrana nabízí například i možnost automatického odstranění příloh vybraných typů (spustitelné soubory ad.). E-mailová ochrana obsahuje i další podrobné možnosti nastavení na ochranu před nevyžádanou poštou, nejlépe spolupracuje s e-mailovým klientem Microsoft Outlook. Vedle úrovně citlivosti rozpoznávání spamu nabízí Anti-Spam také možnost tréninku v určování spamu, nastavení seznamů povolených a zakázaných odesílatelů a konkrétních IP adres, zakázaných znakových sad i blokování dle země, ze které jsou zprávy odesílány.

Pomocí antiviru od AVG můžete rovněž chránit svůj tablet nebo mobilní telefon s operačním systémem Android. V obchodě Play najdete aplikaci AntiVirus FREE: antivir zdarma, určenou pro smartphony, a Antivirus pro tablety zdarma. I v bezplatné verzi AVG pro mobily a tablety najdete nejen funkce na ochranu před škodlivými aplikacemi či nebezpečnými webovými stránkami, ale také nástroje na vyhledávání a zablokování ztraceného zařízení. Placená verze PRO pak přidává například i zálohování instalovaných aplikací nebo jejich zabezpečení před neoprávněným použitím.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání