Menu
Časopis Chip

BlueStacks 2

BlueStacks 2

Emulátor Androidu v podobě aplikace BlueStacks vám umožní používat v počítači s Windows aplikace a hry známé ze smartphonů s Androidem. Plná verze - Chip 03/2016.

Chtěli byste si v počítači zahrát Angry Birds nebo jiné hry z Androidu? Tak si instalujte a spusťte emulátor, který se chová jako tablet s Androidem.

Emulátor Androidu v podobě aplikace BlueStacks pracuje velmi podobně jako tablet nebo smartphone s tímto populárním operačním systémem. Omezená je jen nabídka nastavení operačního systému, přesto v ní najdete především možnost vložení účtu Google pro přístup k poště a do Obchodu Play nebo například předvolby zvuku a virtuální klávesnice. Po přihlášení k účtu Google je možné do BlueStacks instalovat aplikace a hry z Obchodu Play a používat je podobně jako ve smartphonu či tabletu. Rovněž lze instalovat aplikace v podobě APK balíčků. Ovládání zajistí klávesnice a myš, ale podporovány jsou i dotykové displeje. BlueStacks není úplně dokonalá aplikace, emulátor někdy funguje pomalu a je i celkem náročný na systémové zdroje. Přesto se jedná o nejjednodušší a v současné době i nejlepší možnost, jak provozovat aplikace z Androidu ve Windows.

  • Jazyk: česky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

BlueStacks je k dispozici zdarma, včetně budoucích aktualizací. Informace o bezpečnosti dat hledejte v nápovědě.

Pro stahování aplikací z Obchodu Play je třeba se přihlásit k účtu Google. Stačí přepnout na záložku »Android« a zde použít nabídku »Nastavení | Přidat účet«. Pak se můžete přihlásit k existujícímu účtu Google, nebo si založit nový. Podporováno je i přihlášení k dalším účtům – například k Facebooku, Twitteru atd. V emulátoru nenajdete přímo aplikaci Obchod Play, ale jen výběr populárních aplikací. Stačí ovšem na kteroukoli z nich kliknout, čímž se otevře Obchod Play, kde si můžete vybírat z plné nabídky aplikací. Instalace aplikací probíhá úplně stejně jako přímo v tabletech a smartphonech s Androidem. BlueStacks podporuje i multitasking – jednotlivé aplikace zůstávají otevřené na samostatných panelech v okně emulátoru. Provoz Androidu pod Windows není zrovna svižný, i když spustíte BlueStacks na výkonném počítači. Na vině je samotný emulátor, resp. jeho optimalizace, nicméně pro běžné použití s hrami výkon stačí.

Emulátor BlueStacks slouží primárně pro testování vyvíjených aplikací pro Android, čemuž odpovídají i funkce a nástroje, připravené v panelu, zobrazovaném na levé straně okna aplikace. Můžete zde například přepínat mezi zobrazením v režimu tabletu či smartphonu, testovat lokalizační funkci, pořizovat snímky obrazovky, instalovat aplikace z APK balíčků, ovládat hlasitost a rovněž i přenášet soubory mezi diskem počítače a virtuálním úložištěm v BlueStacks.
 

Seznam všech plných verzí v Chipu 03/2016.      

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání