Menu
Časopis Chip

Norton Recovery Tool

Norton Recovery Tool

Norton Bootable Recovery Tool je přenosný nástroj na USB flash disku, který obnoví chod vašeho počítače, i když je tak infikovaný, že nefunguje správně nebo jej ani nelze spustit. Plná verze - Chip 03/2016.

Norton Bootable Recovery Tool je pro všechny uživatele, kteří si nejsou jisti čistotou svého počítače před viry a trojany a rádi by měli po ruce rychlé, přenositelné a spolehlivé nástroje.

Viry a trojské koně jsou v dnešní době velmi důmyslné. V běžícím systému se dokáží skrýt před ostrozraky antivirových programů a jiných bezpečnostních opatření. Norton Bootable Recovery Tool kontroluje váš počítač ještě před spuštěním Windows, aby neměli tito záškodníci žádnou šanci. Nalezené podezřelé soubory lze vyléčit, trvale odstranit nebo ignorovat. Samotný program se vždy před skenováním připojí k internetu a stáhne nejnovější antivirovou databázi. Záchranný disk od Nortonu je velmi účinný, což ale znamená i velmi agresivní. Z důvodu relativně tvrdých technik může dojít k odstranění některých souborů nebo klíčů registrů aplikací třetích stran, které jsou ve vašem počítači instalovány. Pokud je to nutné, můžete odvolat relaci odvirování a změny zrušit. Norton vyslídí taktéž nebezpečný crimeware, což je nový typ škůdce zaměřující se především na finanční stránku uživatele zařízení - jeho přihlašovací údaje do internetového bankovnictví a další citlivé věci. Norton nebere nic na lehkou váhu, za což mluví i jeho dlouhodobé a osvědčené trvání na trhu.
Norton Bootable Recovery Tool se instaluje na přenositelný USB flash disk či DVD, abyste měli nástroj pro kontrolu vždy po ruce. Chip DVD je vytvořen právě jako samospustitelný disk s operačním systémem Norton Bootable Recovery Tool, takže v případě nouze, lze bez jakékoliv přípravy počítač nabootovat z Chip DVD a prověřit jej značkovým antivirem.

  • Jazyk: česky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Časově neomezená freewarová verze programu s možnosti updatu antivirových řetězců. Informace o bezpečnosti dat hledejte v nápovědě.

Přehledný průvodce instalací vás velmi srozumitelně a česky provede instalací Norton Recovery Tool na zvolené médium v několika jednoduchých krocích. Z důvodu relativně agresivních technik používaných při prověřování nástrojem Norton Bootable Recovery Tool může dojít k odstranění některých souborů nebo klíčů registrů aplikací třetích stran, které jsou ve vašem počítači instalovány. Pokud je to nutné, můžete tyto opravy zrušit. Skenování může trvat dlouho, avšak máte jistotu důkladné kontroly s následným odstraněním infikovaných souborů.

Po spuštění Nortonu se před vámi objeví okno s licenčními podmínkami, kde klikněte na »Souhlasím«. Dále máte dvě možnosti. První možnost »Norton Power Eraser« můžete ignorovat, podařilo se ji zprovoznit jen na jediném testovacím počítači. Proto raděj klikněte hned na druhou volbu »Pokročilé prověřování s obnovením Norton« a poté »Spustit prověřování«. Váš počítač si po internetu stáhne nejnovější antivirové aktualizace a bude se (až několik hodin) důkladně kontrolovat. Pokud Norton objeví infekci, zvolte po dokončení skenování »Pokračovat« a viry odstraňte. Flashku vytáhněte a počítač restartujte.

Pokud by v počítači po restartu docházelo ke komplikacím, můžete provést obnovu do původního stavu. Nabootujete z  Norton Bootable Recovery Tool a druhou volbu »Pokročilé prověřování s obnovením Norton«. Ve spodní nabídce je i možnost »Vrátit zpět«, pomocí které se dostanete k seznamu změn při posledním skenování. Vyberte požadovanou akci a nechte navrátit počítač do původního stavu.

Seznam všech plných verzí v Chipu 03/2016.      


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání