Menu
Časopis Chip

Remix OS for PC

Remix OS for PC

Remix OS for PC vychází z Androidu a přenáší tento operační systém do světa PC, včetně možnosti instalace a používání mobilních aplikací z obchodu APKPure.com. Plná verze - Chip 03/2016.

Používáte rádi Android a jeho nepřebernou nabídku aplikací? Pak si můžete celý počítač s Androidem nosit v kapse na USB flash disku.

Remix OS for PC může brzy představovat zajímavou alternativu k Windows i různým linuxovým operačním systémům (nejen) pro méně výkonné počítače. Tento svižný a nenáročný operační systém je postaven na Androidu 5.1.1, který ovšem rozšiřuje o prvky a vlastnosti, na které jsme zvyklí z Windows. Jde především o hlavní panel s tlačítky spuštěných aplikací, nabídku Start a rovněž i obdobu notifikačního panelu, který najdeme jak v Androidu, tak i v nových Windows 10. Remix OS for PC podporuje multitasking, takže je možné současně pracovat hned s několika aplikacemi běžícími v samostatných oknech. Nechybí ani možnosti běžných nastavení vzhledu uživatelského rozhraní a funkcí operačního systému. Kromě bohaté základní výbavy lze doinstalovat další aplikace z neoficiálního obchodu APKPure.com, můžete ovšem přitom narazit na problém, že některé z nich nemusejí být kompatibilní s ovládáním prostřednictvím klávesnice a myši.

  • Testovací verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 03/2016
  • Info: www.jide.com
  • Jazyk: anglicky
  • OS: android
  • Bez registrace

Remix OS for PC je k dispozici zdarma, pamatujte ovšem na to, že se jedná o rannou vývojářskou verzi operačního systému, od které nelze očekávat stoprocentní funkčnost a stabilitu. Informace o bezpečnosti dat hledejte v nápovědě.

USB flash disk s operačním systémem Remix OS for PC si snadno vytvoříte pomocí jednoduchého nástroje. Použijte pokud možno co nejrychlejší flash disk USB 3.0 s kapacitou alespoň 8 GB. Remix OS for PC je k dispozici pro počítače s UEFI i starší verzí BIOS, podmínkou je procesor s podporou 64bitových instrukcí. Remix OS for PC vypadá jako Android zkřížený s Windows – má nabídku Start, hlavní panel a aplikace běží v samostatných oknech, která lze (podobně jako ve Windows) připnout na přesnou polovinu pracovní plochy. Základní výbavu najdete již v instalaci, další aplikace lze doinstalovat z neoficiálního obchodu APKPure.com. Při spuštění operačního systému z USB flash disku se můžete rozhodnout mezi běžným použitím, včetně možnosti ukládat uživatelská nastavení a data (»Resident mode«) a režimem hosta (»Guest mode«), který poslouží třeba k bezpečnému surfování po internetu. V tomto režimu se při restartu vše vrátí do výchozího nastavení.

Před svým spuštěním vám Remix OS for PC nabídne provoz v režimech »Resident mode« nebo »Guest mode«, přičemž v prvním z nich se Remix OS for PC chová podobně jako klasická instalace operačního systému, takže zůstávají uložena všechna uživatelská nastavení nebo stažené a instalované aplikace. Režim »Guest mode« lze přirovnat k linuxové live distribuci, kdy všechny činnosti probíhají pouze v operační paměti počítače a po restartu operačního systému či celého počítače jsou všechny provedené změny smazány.

Seznam všech plných verzí v Chipu 03/2016.       


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání