Menu
Časopis Chip

Silver Key 4.73

Silver Key 4.73

Aplikace Silver Key slouží k bezpečnému šifrování souborů před jejich odesláním e-mailem, uložením do cloudu nebo přenášením na USB flash discích. Plná verze - Chip 03/2016.

Obáváte se o svoje soukromí a rádi byste ochránili citlivé dokumenty, fotky a další soubory ve svém počítači? Pak je můžete snadno spolehlivě zašifrovat.

Silver Key vytváří ze zvolených souborů nebo celých složek šifrované archívy, které nelze otevřít bez příslušného hesla. Program využívá 256bitové šifrování, takže pokud zvolíte dostatečně silné heslo, nemá potenciální útočník prakticky žádnou šanci se k zašifrovanému obsahu dostat. Případný zloděj či nálezce vašeho počítače nebo USB flash disku s daty navíc vůbec nemusí o přítomnosti šifrovaných archívů vědět – Silver Key je totiž dokáže šikovně skrýt do souborů v běžných formátech. Pro případ odesílání šifrovaných souborů e-mailem lze vytvářet i samospustitelné archívy, k jejichž otevření bude příjemci stačit heslo a nebude si tedy muset sám instalovat aplikaci Silver Key. Zašifrované soubory umí Silver Key rovněž spolehlivě smazat několikanásobným přepsáním náhodně vygenerovanými daty a základní funkce programu lze ovládat rovněž prostřednictvím kontextové nabídky pravého tlačítka myši.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 750 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Uživatelské rozhraní programu Silver Key a jeho funkce jsou shodné ve verzi pro instalaci do počítače i v jeho přenosné alternativě. Funkce v nabídce »Encryption« spouští průvodce vytvářením šifrovaných dat ze souborů a složek. Volba »Create a new Binary key« vytvoří soubor s klíčem pro (de)šifrování dat, který může nahradit heslo. Šifrování je samozřejmě velmi vhodné při nahrávání dat do cloudových úložišť. Silver Key za tímto účelem podporuje upload do Dropboxu, Disku Google nebo OneDrive. Předvolba »Create self-decrypting (.exe) parcel« zajistí vytvoření samospustitelného šifrovaného archívu, k jehož dešifrování není třeba instalovat Silver Key. Zašifrované soubory může Silver Key rovnou spolehlivě zlikvidovat jejich několikanásobným přepsáním náhodnými daty. Je možné zvolit až devítinásobné přepsání, ovšem tím by trávili čas jen opravdu paranoidní uživatelé. Mnohem důležitější je v následujícím kroku zvolit dostatečně silné heslo.

Program Silver Key existuje rovněž v „přenosné“ variantě, určené pro použití na USB flash discích nebo paměťových kartách. Díky tomu můžete mít kdykoli a v jakémkoli počítači k dispozici nástroj na bezpečně šifrování a dešifrování dat, který není třeba instalovat. Kromě verze Standard Edition existuje Silver Key i ve variantě Enterprise Edition, která například nativně podporuje 64bitové zpracování a lépe využívá moderní vícejádrové procesory. Licence Silver Key Enterprise Edition vyjde na necelých 1 000 korun.

Seznam všech plných verzí v Chipu 03/2016.      


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání