Menu
Časopis Chip

Soda PDF 8 Standard

Soda PDF 8 Standard

Plná verze programu Soda PDF 8 Standard Package obsahuje v přehledném uživatelském prostředí bohatou nabídku funkcí na práci s obsahem PDF dokumentů. Plná verze - Chip 03/2016.

Zapomeňte na to, že se PDF dokumenty nedají upravovat – s plnou verzí specializovaného programu si s jejich obsahem snadno poradíte.

Soda PDF funguje samozřejmě i jako čtečka PDF souborů, ale zajímavé jsou především funkce na úpravu jejich textového i grafického obsahu. Navíc nechybí ani možnost vytváření zcela nových PDF dokumentů s texty a obrázky nebo funkce na převod PDF souborů do podoby běžných dokumentů, se kterými pak můžete pracovat ve Wordu či Excelu, nebo do formátu HTML stránek. Konverze funguje i obráceně: nové PDF dokumenty tak můžete vytvářet i z různých typů souborů nebo z papírových předloh sejmutých pomocí skeneru. Z dlouhé nabídky dalších funkcí jmenujme ještě například možnost spojování a rozdělování PDF souborů, přesouvání, vyjímání nebo vkládání stránek a rovněž i přidávání záhlaví, zápatí a vodoznaku do existujících PDF dokumentů. Prostředí programu Soda PDF se podobá uživatelskému rozhraní aplikací z kancelářského balíku Microsoft Office s pásem karet a jistě se v něm snadno zorientujete.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 1 600 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí včetně možnosti updatu, ovšem bez technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Běžné způsoby zobrazení obsahu PDF dokumentů doplňuje zajímavý 3D režim (aktivujete jej tlačítkem »3D View« na kartě »View«), ve kterém můžete efektně otáčet stránky dokumentů. Tato funkce má největší kouzlo ve spojení s celoobrazovkovým zobrazením PDF dokumentů a dotykovým ovládáním počítače. Nástroje na převod obsahu PDF dokumentů do souborů ve formátech DOC, XLS, HTML či TXT, se kterými pak budete moci pracovat typicky ve Wordu nebo v Excelu, obsahuje karta »Convert«. I s převodem složitějších dokumentů si Soda PDF poradí velmi dobře, takže se jejich formátování nerozpadne. U funkcí na úpravu obsahu, dostupných na kartách »Edit« a » Insert«, je třeba počítat s tím, že ne všechny fonty používané v různých PDF dokumentech budete mít instalovány ve svém počítači, a proto nemusí být vždy snadné upravit textový obsah dokumentu tak, aby změna nebyla na první pohled patrná.

Soda PDF má ještě další edice Pro Package a Pro Package + OCR. Verze Pro Package za cca 2 700 korun přidává funkce na porovnávání obsahu, revize, vkládání komentářů, zvýrazňování částí textů, vytváření formulářů, digitální podepisování nebo šifrování PDF dokumentů. Do výbavy nejvyšší edice Pro Package + OCR s cenou licence kolem 3 500 korun patří i funkce na rozpoznávání znaků ve skenovaných dokumentech. Uživatelské rozhraní všech edic programu Soda PDF je shodné, pokud narazíte na funkci, kterou verze Standard Package neobsahuje, nabídne vám program zvýhodněný upgrade na vyšší edici. Rozsah funkci se řídí pouze licenčním číslem, které zprovozní funkce příslušné edice.

Seznam všech plných verzí v Chipu 03/2016.      

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání