Menu
Časopis Chip

WashAndGo

WashAndGo

Program WashAndGo důkladně prohledá a poté z počítače odstraní všechna nepotřebná data, chybné záznamy v registru Windows a pozůstatky po surfování na internetu. Plná verze - Chip 03/2016.

Jednoduchý nástroj pro všechny, kteří chtějí udržovat svůj disk v kondici a pravidelně jej automaticky čistit od zbytečných dat a chybných záznamů v registru.

Program WashAndGo od společnosti Abelssoft představuje jednoduchý nástroj pro důkladnou očistu počítače od všech zbytečných dat, která při práci s ním automaticky vznikají. Ihned po spuštění začne program prohledávat pevné disky počítače a analyzovat záznamy v registrech tak, aby našel různá nepotřebná data – pozůstatky po různých aplikacích, dočasné soubory a pozůstatky po surfování na internetu a chybné záznamy v registru Windows. Vzhledem k tomu, že kontrola a prohledávání je opravdu velmi důkladné, může celý proces zabrat i několik desítek minut. Analýza redakčního testovacího počítače s 2 TB diskem zabrala vždy téměř hodinu, během které program poměrně výrazně vytěžoval výkon procesoru i operační paměť počítače. Pomocí vlastní rozsáhlé databáze s informacemi o stovkách nejrozšířenějších programů pro Windows dokáže WashAndGo velmi pečlivě vyhledat pozůstatky po těchto programech na pevném disku i v registru. Díky tomu tak najde mnohem více nepotřebných dat než nástroje od konkurenčních výrobců softwaru.
Upozornění!  Program je opravdu důkladný a automaticky nabízí odstranění i některých dat a záznamů, které obvykle odstranit nechcete. Doporučujeme Vám tedy vždy po dokončení analýzy kliknout na kartě »Cleaning« nejprve na tlačítko »Check results manually« a důkladně si prohlédnout seznam záznamů, které program navrhuje odstranit. Ve většině případů totiž například nechcete odstranit (vymazat) seznam naposledy otevřených dokumentů (»Windows Start Menu – Recently opened Documents«), seznam naposledy použitých aplikací (»Windows Start Menu – Recently opened Apps«), oblíbené položky a historii v internetovém prohlížeči a některé další záznamy. Program také vytváří bezpečnostní zálohy smazaných dat (karta »Backup Center«), pomocí kterých můžete nechtěně nebo omylem smazané záznamy obnovit.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 800 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Důkladně si projděte seznam navrhovaných záznamů ke smazání, aby program neodstranil i ty, které chcete zachovat. Kromě jiného například seznam naposledy otevřených dokumentů, oblíbené položky v internetovém prohlížeči nebo automatické přihlášení k účtu u komunikačního programu Skype. Karta »Automation« umožňuje nastavení několika různých typů automatické kontroly a čištění počítače. Autoři programu doporučují využít možnosti označené jako »Trash Guard« (»Background monitor for... «), kdy program běží na pozadí a automaticky „čas od času“ odstraňuje zbytečná data, aniž by zatěžoval systém. Na kartě »Tools & Helpers« najdete další tři nástroje, které program nabízí. Najdete zde nástroj pro analýzu využití pevného disku (»Analyzing disk usage...«), nástroj pro bezpečné odstranění dat (»Erase files safely... «) a kliknutím na tlačítko »Remove unnecessarry software...« zobrazíte standardní nástroj operačního systému pro odinstalaci programů.

Kromě standardně přednastavené analýzy při každém spuštění programu lze na kartě »Automation« zvolit nastavení automatického čištění počítače tak, aby každému uživateli co nejlépe vyhovovalo. Proces tak může probíhat vždy při spuštění počítače (»Clean on every system start... «), v pravidelném denním nebo týdenním intervalu v zadaném čase (»Set your own schedule...«), nebo každý den v době, kdy počítač není používán (»Daily background cleaning«). Autoři programu pak doporučují využít možnosti označené jako »Trash Guard« (»Background monitor for automatic cleaning«), kdy program stále běží na pozadí a automaticky „čas od času“ odstraňuje zbytečná data, aniž by zatěžoval celý systém. Program dále nabízí tři nástroje, které najdete na kartě »Tools & Helpers«. Pomocí nástroje »Erase files safely... « bezpečně odstraníte důvěrná data z počítače, nástroj »Analyzing disk usage...« slouží pro analýzu dat uložených na pevném disku a zobrazení největších souborů. Kliknutím na tlačítko »Remove unnecessarry software...« pak překvapivě zobrazíte pouze standardní nástroj operačního systému pro odinstalaci programů a nikoliv vlastní nástroj programu WashAndGo.

Seznam všech plných verzí v Chipu 03/2016.       


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání