Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

2018: Rok elektrických aut?

2018: Rok elektrických aut?

Čas se krátí. Aby automobilový průmysl splnil zákonné omezení emisí CO2, musí provést velké změny.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Jestliže politici, analytikové nebo manažeři automobilových společností v současné době veřejně hovoří o tom, že rok 2018 se stane rozhodujícím rokem pro elektrickou mobilitu, pak to neukazuje na jejich velké spojení s realitou na mezinárodních trzích s automobily. Elektrické vozy na všech velkých světových trzích pokračují v zanedbatelných prodejích. Ani Elon Musk zatím nemůže být spokojen. Jeho Tesla Model 3 se měl stát průlomem, samozvaným průkopníkem, který rozšíří elektromobilitu víc než jakékoliv auto před ním. Skutečnost je ale zatím odlišná. Bylo vyrobeno pouze několik tisíc kusů Modelu 3; v rukou zákazníků jich je doposud mnohem méně, než na kolik se čeká.

Naštěstí tu jsou alespoň dílčí úspěchy. S Chipem si projdeme nadějný vývoj elektroaut a jejich technologií u BMW, Volkswagenu a Škody, u čínské značky Byton a luxusních průkopníků Jaguar nebo Porsche. Zamyslíme se nad tím, zda se letošní rok opravdu může stát zlomovým ve vývoji ekektromobility a zkusíme odhadnout nejbližší budoucnost ekologicky čistých vozů. To vše v dubnovém čísle, které je v prodeji od 21. března.

skoda-vision-e-pfad

Škoda Vision E: První elektrovůz značky Škoda je vyvíjen na koncernové platformě I.D. Zahájení jeho výroby se plánuje na rok 2020.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨