Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

2018: Rok elektrických aut?

2018: Rok elektrických aut?

Čas se krátí. Aby automobilový průmysl splnil zákonné omezení emisí CO2, musí provést velké změny.

Jestliže politici, analytikové nebo manažeři automobilových společností v současné době veřejně hovoří o tom, že rok 2018 se stane rozhodujícím rokem pro elektrickou mobilitu, pak to neukazuje na jejich velké spojení s realitou na mezinárodních trzích s automobily. Elektrické vozy na všech velkých světových trzích pokračují v zanedbatelných prodejích. Ani Elon Musk zatím nemůže být spokojen. Jeho Tesla Model 3 se měl stát průlomem, samozvaným průkopníkem, který rozšíří elektromobilitu víc než jakékoliv auto před ním. Skutečnost je ale zatím odlišná. Bylo vyrobeno pouze několik tisíc kusů Modelu 3; v rukou zákazníků jich je doposud mnohem méně, než na kolik se čeká.

Naštěstí tu jsou alespoň dílčí úspěchy. S Chipem si projdeme nadějný vývoj elektroaut a jejich technologií u BMW, Volkswagenu a Škody, u čínské značky Byton a luxusních průkopníků Jaguar nebo Porsche. Zamyslíme se nad tím, zda se letošní rok opravdu může stát zlomovým ve vývoji ekektromobility a zkusíme odhadnout nejbližší budoucnost ekologicky čistých vozů. To vše v dubnovém čísle, které je v prodeji od 21. března.

skoda-vision-e-pfad

Škoda Vision E: První elektrovůz značky Škoda je vyvíjen na koncernové platformě I.D. Zahájení jeho výroby se plánuje na rok 2020.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání