Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Skyfiles 4.0

Skyfiles 4.0

Alternativní klientská aplikace ke cloudovému úložišti Disk Google poskytuje více funkcí a komfortnější rozhraní než originální klient od Google. Plná verze - Chip 04/2020.

Chcete pracovat se soubory a složkami v úložišti Disk Google stejně, jako s obsahem pevného disku vašeho počítače? Skyfiles vám s tím pomůže.

Cloudové úložiště Disk Google je samozřejmě extrémně užitečná služba, která vám zpřístupní vaše data ve kterémkoli zařízení připojeném k internetu – ať už prostřednictvím klientské aplikace, dostupné pro všechny běžné mobilní platformy, nebo přes webové rozhraní v libovolném prohlížeči. Program Skyfiles ale představuje zajímavější alternativu ke standardnímu Windows klientu přímo od Googlu. Stačí jej jednoduše propojit s vaším účtem Google a hned poté budete mít přístup k vašim souborům v cloudovém úložišti v prostředí podobném Průzkumníku souborů ve Windows. Pak už můžete se soubory provádět všechny standardní operace a Skyfiles bude všechny změny automaticky synchronizovat s cloudovým úložištěm. Hlavní výhodou přitom je, že Skyfiles pracuje se soubory přímo v cloudu, neukládá je na disk počítače a tím velmi výrazně šetří jeho kapacitu. Z cloudu jde proto přímo otevírat i soubory, které nejsou součástí kanceláře Google. Pro editaci lze použít Libre Office, díky čemuž získáte bezkonkurenční cloudovou kancelář naprosto zdarma. Z pohledu bezpečnosti je vše ošetřeno - přenos souborů je automaticky šifrován.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi aplikace Skyfiles v ceně 750 korun můžete po jednoduché registraci používat bez časových a funkčních omezení, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Klíčovým krokem instalace programu Skyfiles je jeho propojení s vaším účtem Google. Při prvním spuštění otevře aplikace webovou stránku, kde se přihlásíte ke svému účtu a povolíte programu Skyfiles přístup k obsahu vašeho Disku Google. Uživatelské rozhraní programu Skyfiles velmi připomíná Průzkumník souborů ze standardní výbavy operačního systému Windows. Šikovné je zejména automatické filtrování dokumentů, tabulek a prezentací do příslušných složek, stejně jako automatické zobrazení stovky nejnovějších souborů. Přímo z aplikace Skyfiles je možné vytvářet nové dokumenty, tabulky, prezentace formuláře nebo kresby, zpracovávané v prostředí cloudových aplikací. Tyto nové soubory se samozřejmě ukládají do Disku Google a automaticky synchronizují s cloudem.

Úspora místa na pevném disku není jedinou výhodou aplikace Skyfiles. Šikovná je například i možnost pracovat s textovými dokumenty, tabulkami a prezentacemi nejen v prostředí cloudových kancelářských aplikací od Googlu, ale také v lokálně instalovaných programech, typicky v Microsoft Office, které nabízejí více funkcí. Také je možné přímo z aplikace Skyfiles otevírat soubory ve formátech, se kterými Google v cloudu pracovat neumí.

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2020

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení
Vyšel nový Chip! Nedostanete se do trafiky?

Objednejte si ho až domů. Poštovné zdarma.
Objednat aktuální číslo DIGI HNED