Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Zašifrujte skutečně vše

Zašifrujte skutečně vše

Stačí jen pár kliknutí myší, abyste zašifrovali obsah vašeho počítače, mobilních zařízení i cloudových úložišť

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Ani hackeři nejsou vždy dostatečně opatrní: Pokud by Peter Levashov následoval tipy a doporučení z našeho článku, dost možná by dnes neseděl ve vězení. Levashov je jedním z tvůrců botnetu Kelihos a patří mezi největší rozesílatele spamu na světě. Policii se jej podařilo vystopovat díky IP adresám, ze kterých se přihlašoval ke svému iCloud účtu.

Naše tipy samozřejmě nejsou mířeny na ochranu internetových zločinců, ale především na ochranu vašeho soukromí a citlivých dat. Postupy, které vám doporučíme například hodně vadí současnému šéfovi FBI Christopherovi Wrayovi, jehož agenti mají s překonáním moderních šifrovacích metod značné problémy. Bezpečnostní experti jsou zase toho názoru, že absence šifrování vystavuje uživatelská data ohrožení především ze strany hackerů a méně už od státních orgánů.

Záleží jen na vás, zdali využijete triky a postupy uvedené v následujícím textu pro zabezpečení vašeho počítače, mobilních zařízení nebo účtů u webových služeb. Vaše data budou zabezpečena tak jako tak – proti bezpečnostním službám i hackerům.

Jak na to vám poradíme v květnovém Chipu.

4(1)(1)(1)

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨