Menu
Časopis Chip

Konec streamovacího boomu?

Konec streamovacího boomu?

Konec streamovacího boomu? | Foto: CHIP

Nové služby videostreamingu tříští pozornost uživatelů.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chip 05/2020: Pro mnoho uživatelů znamená streamování videa jednoduše jen Netflix. Tomuto světovému vládci trhu s placeným streamingem ale v mezidobí vyrostli a stále rostou další silní konkurenti, kteří nabízejí zajímavé a úspěšné pořady, filmy, seriály. Tato rozmanitost se bohužel uživatelům prodražuje.

Na trhu začíná být trochu těsno. V podobě služeb Apple TV+ a Disney+ vstoupili do arény v listopadu 2019 dva mocní hráči, kteří chtějí zatočit se svými protivníky agresivní cenovou politikou. Od května 2020 navíc plánuje také kabelový poskytovatel HBO zavedení služby videa na přání HBO Max. Nepřeberná nabídka konkurenčních streamovacích služeb se pro uživatele stává čím dál neprůhlednější – a také dražší. Protože každý poskytovatel zpřístupňuje svůj vlastní obsah pouze ve své vlastní službě, musejí fanoušci filmů a seriálů uzavřít několik předplatných, pokud chtějí sledovat všechny své oblíbené pořady.

Kam se bude tedy vyvíjet nabídka streamingu, co to udělá s cenami a bude tím správným řešením spojení různých nabídek do jedné platformy? Více se dozvíte v Chipu 05/2020.

Obsah: Všechna témata Chipu 05/2020


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Komerční sdělení