Menu

06/2015

PLNÁ VERZE. Provoz více antivirových programů na jednom počítači rozhodně nedoporučujeme. Chcete-li soubory prověřit několika antiviry, využijte cloudový antivirus s několika enginy.

PLNÁ VERZE. Potřebujete ze zálohy obnovit instalaci operačního systému nebo kompletní obsah počítače? Snadná pomoc, pokud jste předvídaví a máte po ruce kompletní zálohu.

Rychlost SSD disků zpomalují SATA kabely a rozhraní AHCI. Rozhraní NVM Express vymáčkne z SSD disků vyšší rychlost.

Počítačové komponenty se stále zmenšují a výjimkou nejsou ani SSD disky. Vyzkoušeli jsme miniaturní M.2 SSD.

Ukážeme vám, jak levně vymáčknout ze staršího PC co nejvyšší výkon a poradíme vám jak jej vyčistit a upgradovat.

Nejlevnější notebooky zvládnou běžné požadavky uživatelů. Otestovali jsme modely s 11,6“ až 15,6“ displeji.

Pomocí OpenPGP můžete šifrováním ochránit svá data v cloudových úložištích jako je Dropbox, a také odesílat šifrované e-maily, které si nikdo cizí nepřečte.

Šikovné mobilní aplikace umožní snadno nastavit domácí Wi-Fi, na dálku ovládat PC nebo mediální centrum a třeba i synchronizovat data s domácím síťovým úložištěm.

Na internetu lze za obsah či služby platit mnoha různými způsoby. Představíme vám tzv. mikroplatby, které v současné době nabývají na významu.

Komunikační aplikace vytlačují ve smartphonech nejen SMS zprávy, ale už i hlasová volání. Přestože má WhatsApp nejvíce uživatelů, je opravdu nejlepším komunikátorem? 

Krabička s kouskem křídy, jehlou a nití, gumičkou či kouskem provázku už dnes pro většinu cestovatelů není tak důležitá jako přenosný 3G modem nebo pořádná powerbanka.

Microsoft zpřístupnil všem uživatelům vývojovou verzi kancelářského balíku Office 2016 ke stažení a otestování.

Právo na vrácení zboží pořízeného přes internet se nevztahuje pouze na hmotné předměty.

Snad největší odhalení letošní vývojářské konference Microsoftu Build 2015 se netýká jen Windows 10, ale také Androidu a iOS, respektive aplikací pro tyto mobilní operační systémy.

Analytici pro příští roky předpovídají obrovský nárůst zařízení připojených k internetu. Nepůjde však o smartphony, ale o běžné předměty denní potřeby, zapojené do internetu věcí.

Nástroje bezpečnostních firem jsou hackerům rovnocenným soupeřem. Poradíme vám ty nejlepší a bezplatné.

Podle Edwarda Snowdena existuje jen jediná možnost, jak si ochránit vlastní soukromí – silné šifrování.

PLNÁ VERZE. Pravidelní čtenáři Chipu mohou pro ochranu svého počítače před hrozbami z internetu používat vždy nejnovější verzi spolehlivého bezpečnostního řešení.

Revoluce v populárním počítači za 1000 Kč: Raspberry Pi 2 nabízí šestkrát vyšší výkon a zvládne i Windows 10.

Se správnými brýlemi se teď třeba na cestu ke hvězdám může vydat prakticky kdokoli.

Půl roku po představení se za vysokou cenu konečně začaly prodávat chytré hodinky Apple Watch. Máme pro vás první postřehy z jejich používání.

PLNÁ VERZE. Váš počítač nechce nastartovat? Nemůžete se dostat k datům na jeho disku? Potřebujete kompletně smazat počítač před jeho prodejem? Pomůže vám speciální bootovací disk.

PLNÁ VERZE. Chcete zlepšit svou angličtinu a máte napjatý časový plán? Zkuste výukový program pro samouky a zaměstnané lidi. Chip postupně přinesl šest výukových CD.

Profesionální nástroj na tvorbu poznámek pro počítače i smartphony, který díky propracované synchronizaci a sdílení můžete mít neustále při ruce vy i vaši kolegové.

PLNÁ VERZE. Používáte často schránku Windows, ale trápí vás, že lze pracovat vždy jen s jednou položkou? Zkuste nenáročného pomocníka, který si pamatuje desítky schránek.

PLNÁ VERZE. Tvůrci firewallů mají často problém nastavit své bezpečnostní programy tak, aby uživatele zbytečně neobtěžovaly a zároveň mu poskytly možnost definice vlastních pravidel.

PLNÁ VERZE. Zdaleka ne všechny aplikace při své odinstalaci odstraní opravdu důkladně své součásti a vrátí Windows do původního stavu. To má za následek zpomalování počítače.

Otestovali jsme několik snadno ovladatelných aplikací, které vám pomohou se všemi základními operacemi s multimediálními soubory včetně nahrávání obrazovky.

PLNÁ VERZE. Digitálních fotografií na discích počítačů neustále přibývá a je škoda je jen zálohovat a zapomenout na ně. 

PLNÁ VERZE. Pokud jste si koupili 2TB harddisk a rádi byste jej rozdělili na více částí nebo na discích udělali pořádek a kontrolu chybných sektorů, můžete použít připraveného asistenta.

<< <   1 2   >>

Letošní Huawei MateBook D16 má kovové šasi a ohromný displej, přesto si zachovává překvapivě malé rozměry a hmotnost. Notebook je osazen 12.…

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže…

Praktická krabička JVC RA-E981B kombinuje přijímač DAB+ s klasickým FM rádiem, díky možnosti připojení k Wi-Fi dokáže přehrávat internetová…
Komerční sdělení