Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

VivPDF 3

VivPDF 3

VivPDF je PDF prohlížeč a editor s kompletní nabídkou funkcí pro každodenní vytváření, úpravu a sdílení PDF souborů. Ve vyšší verzi lze za příplatek získat i modul pro rozpoznávání skenovaného textu s velmi dobrou podporou češtiny. Plná verze - Chip 06/2017.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Mnohým uživatelům stačí PDF soubory pouze prohlížet. Pro jejich úpravu však obyčejný freeware nestačí a je potřeba sáhnout po specializovaném nástroji.

VivPDF je odborníkem na veškerou práci s PDF soubory, ať už jde o jejich čtení, tvorbu či editaci. Pro úpravu obsahu nabízí všechny potřebné nástroje, od textového editoru s detailními možnostmi fontu, přes opatřování stránek vodotiskem a Batesovými čísly až po přidávání odkazů na navigaci dokumentem či na otevírání souborů a webových stránek. Jednotlivé stránky jsou také libovolně manipulovatelné, tedy není problém slévat několik dokumentů dohromady nebo extraktovat individuální úseky. Osobní postřehy a důležité pasáže je možné zaznamenat pomocí několika zvýrazňovačů a vkládání komentářů a pro zvýšení autenticity dokumentů je VivPDF vybaven nástroji na práci s digitálními podpisy a certifikáty. Z hlediska zabezpečení je k dispozici možnost enkrypce pomocí hesla, kde je kromě samotného hesla nastavitelný také enkrypční algoritmus a případy vyžadování hesla. Kromě standardního uložení v PDF nabízí dále program konverzi do dalších formátů, včetně Wordu, Excelu, PowerPointu, HTML a RTF.

Program VivPDF existuje i ve vyšší Pro verzi, která obsahuje OCR modul. Jde o technologii umožňující rozpoznávání textu z naskenovaných dokumentů nebo screenshotů obrazovky. OCR modul podporuje i český jazyk a jeho výsledky rozpoznávání textu nás při testování mile překvapily a to i v případě méně kvalitních skenů. Oproti konkurenci se dá vytknout horší formátování textů a tabulek. Registrovaní čtenáři Chipu mohou využít speciální nabídku na nákup Pro licence. Odkaz najdete přímo na registračním formuláři. 

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána. 

Editační mód: VivPDF slouží primárně jako editor PDF souborů, nabízí k tomu tedy širokou zásobu nástrojů. Ať už se jedná o personifikaci fontu a pozadí, nastavení odsazení a vodoznaku, odebírání a přidávání jednotlivých stránek či konfiguraci Batesových čísel, VivPDF si umí poradit. Vše komentovat: Program je vhodný i na hromadnou spolupráci při tvorbě a editaci PDF souborů, díky svým možnostem zvýrazňovat specifické části textu a tvořit různé druhy komentářů dokáže zjednodušit interakci mezi spolupracovníky na rozhraní programu a výrazně tak usnadnit komunikaci. Personifikovaný podpis: Dokončené dokumenty je na závěr možné digitálně podepsat, na což má VivPDF bohaté možnosti personifikace, konfigurovat jdou tedy kromě obsahu podpisu i jeho vizuální parametry. Již existující profily lze do programu bez problémů importovat nebo díky zabudovanému pomocníkovi vytvořit zcela nové.

VivPDF nabízí detailní nastavení podepisování dokumentů, kromě samotného obsahu podpisu lze dále konfigurovat i jeho vzhled, včetně možnosti vložení obrázku. Zkušení uživatelé mohou existující digitální ID jednoduše importovat ze souboru, program ale zahrnuje i šikovného průvodce tvorbou nového ID. V nabídce jsou dvě místa, kam lze své digitální ID uložit, a to buď Windows Certificate Store nebo do nově vytvořeného PKCS#12 souboru.

Seznam všech plných verzí v Chipu 06/2017.

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení