Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Audials Radiotracker

Audials Radiotracker

Program Audials Radiotracker slouží k vyhledávání a nahrávání hudebních skladeb z desítek tisíc internetových rádií, která má aplikace ve své databázi. Plná verze - Chip 06/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chcete si uložit skladby z internetových rádií, abyste je mohli poslouchat i bez připojení k internetu? Použijte speciální nahrávací aplikaci.

Audials Radiotracker obsahuje databázi více než 113 tisíc internetových rádií z celého světa, ve kterých umí vyhledávat podle žánru a také hledat konkrétní interprety a skladby. Program ale neslouží jen jako vyspělý přehrávač internetových rádií, ale dokáže také hudbu nahrávat. Nahrávané skladby jsou automaticky rozdělovány a popisovány, aby vám aplikace Audials Radiotracker postupně vytvářela rozsáhlou knihovnu skladeb, použitelnou nejen ve vašem počítači, ale i v přenosných zařízeních na cestách – tedy bez připojení k internetu. Kromě automatického nahrávání můžete využit také funkce pro nastavení nahrávání na určitý čas nebo pravidelné stahování podcastů. Pořízené skladby jsou tříděny dle žánrů a přímo z programu Audials Radiotracker je lze vypalovat či synchronizovat s mobily a přenosnými přehrávači nebo s cloudovými úložišti.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu Audials Radiotracker můžete používat bez časových a funkčních omezení, ale bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Běžná cena roční licence programu je přibližně 650 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

V hlavním okně programu Audials Radiotracker najdete především výběr žánru internetových rádií, ze kterých můžete nahrávat skladby. K dispozici jsou desítky kategorií, pokrývající snad všechny hudební styly a pak také výběr rádií podle země. V případě ČR můžete volit skoro z 250 internetových rádií. Pomocí předvoleb v nabídce »Mass recording« můžete například určit, kolik skladeb bude celkem nahráno, celkovou dobu nahrávání, maximální objem uložených dat nebo zastavení nahrávání ve zvolený čas. Další možností nahrávání je »Scheduled Recording« - tedy nastavení nahrávání dle časového plánu. Audials Radiotracker může nahrávané skladby automaticky konvertovat do zvoleného formátu, nebo je ponechat ve výchozí podobě. K dispozici jsou předvolby pro standardní hudební formáty a jejich kvalitu, stejně jako plně manuální nastavení kvality výstupů.

Pod značkou Audials najdeme i mnoho dalších produktů na přehrávání a ukládání multimediálních streamů z internetu. Nejlépe vybavenou edicí je Audials One, program, který umí přehrávat internetová rádia a televize, vyhledávat v nabídce streamů podle jejich obsahu a také stahovat hudbu i video na disk počítače. Abyste mohli stažený obsah přehrávat nejen v počítači, ale i v dalších zařízeních, obsahuje Audials One také funkce na konverzi multimédií do různých formátů.

Seznam všech plných verzí v Chipu 06/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu

Komerční sdělení