Menu
Časopis Chip

HideAway VPN 4

HideAway VPN 4

HideAway VPN 4 | Krabice: koláž CHIPu

S pomocí služby HideAway VPN lze šifrováním ochránit internetovou komunikaci bez ohledu na to, k jaké síti je váš počítač aktuálně připojen. Je tak rychlá, že si jí ani nevšimnete a navíc bez limitu přenesených dat. Takže proč ji nepoužívat? Plná verze - Chip 06/2020.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Roční přístup k rychlé VPN službě, která výrazně zabezpečí vaši internetovou komunikaci na počítači ať se připojíte do jakékoliv sítě.

Program HideAway VPN vyniká svým snadným ovládáním, stejně jako velkou rychlostí VPN připojení. Právě tento parametr je přitom velmi důležitý, protože VPN služby zpravidla značně snižují šířku pásma připojení do internetu, takže pak dlouho čekáte na načítání stránek a řada služeb pak není použitelná například pro přehrávání streamovaného videa.

Program je možné pořídit prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 99 korun >> a získanému přístupu k »On-line DVD«.

V programu HideAway VPN si stačí zvolit jen zemi pro přesměrování internetového připojení (k dispozici je výběr serverů v několika desítkách zemí) a kliknout na jediné tlačítko. Nemusíte přitom nutně přesměrovávat kompletní internetovou komunikaci vašeho počítače a všech aplikací, ale třeba jen data vybraného internetového prohlížeče. Tím opět zrychlíte celkové připojení vašeho počítače do internetu, protože přes VPN servery budou putovat jen vybraná data. Snadno si můžete ověřit funkčnost i rychlost přesměrování přes VPN.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • Registrace do konce 06/2020

Službu HideAway VPN v ceně 1 300 korun můžete po registraci a aktivaci používat po dobu jednoho roku na 3 zařízeních současně, včetně updatu, bez omezení objemu přenesených dat a šířky pásma. Licence nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Po spuštění programu HideAway VPN se můžete rozhodnout, zdali bude šifrována a přes anonymní servery přesměrována veškerá internetová komunikace z vašeho počítače, nebo jen u vybrané aplikace. Je celkem rozumné zvolit použití HideAway VPN například jen pro webový prohlížeč. Další nastavení aplikace HideAway VPN představuje výběr země, prostřednictvím které bude vaše internetové připojení přesměrováno. Pokud nutně nepotřebujete IP adresu konkrétní země, použijte spíše bližší lokality VPN serverů – například Německo. Po kliknutím na tlačítko »Start HideAway« dojde k přesměrování vaší internetové komunikace přes anonymní VPN server. V okně aplikace HideAway VPN pak najdete vaši novou IP adresu, společně s informací o zemi, přes kterou se přepojení přesměrovává. Funkčnost přesměrování si můžete ověřit třeba na webové stránce whatsmyip.org.

Službu HideAway VPN je možné použít i k tomu, abyste obešli regionální blokování různých internetových služeb. Stačí, když si za tímto účelem vyberete z nabídky zemí pro přesměrování vaší internetové komunikaci některý ze států, kde je požadovaná internetová služba dostupná. HideAway VPN váš počítač virtuálně přestěhuje a tím vám zpřístupní například regionálně omezené streamovací služby či jiný obsah internetu.

Volbou vhodné země pro přesměrování internetového připojení, nejčastěji prostřednictvím serverů ve Spojených státech, vám HideAway VPN může zpřístupnit například hudební streamovací službu Pandora, která má ve své bezplatné verzi bohatou nabídku skladeb, nebo třeba bohatou nabídku zpravodajského a dokumentárního obsahu britské veřejnoprávní BBC. Bezlimitní rychlá HideAway VPN se hodí i pro anonymizování torentů nebo dalších aktivit na internetu, které by měly zůstat utajeny dohledu nechtěných zvědavců. Na webové stránce www.chip.cz/speedtest si můžete snadno ověřit, zdali bude rychlost internetového připojení přes HideAway VPN pro streamované služby stačit. Volba konkrétní země přesměrování má svůj význam v případě, že potřebujete zpřístupnit nějakou regionálně omezenou službu.

Seznam všech plných verzí v Chipu 06/2020

Obsah: Všechna témata Chipu 06/2020


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení