Menu
Časopis Chip

Soda PDF 11 Home

Soda PDF 11 Home

Soda PDF 11 Home | Krabice: koláž CHIPu

Program Soda PDF 11 Home nabízí v přehledném uživatelském prostředí bohatou nabídku funkcí na práci s obsahem PDF dokumentů. Plná verze - Chip 06/2020.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Zapomeňte na to, že se PDF dokumenty nedají upravovat – s plnou verzí specializovaného programu si s jejich obsahem snadno poradíte.

Soda PDF funguje i jako čtečka PDF souborů, ale zajímavé jsou především funkce na úpravu jejich textového i grafického obsahu. Navíc nechybí ani možnost vytváření zcela nových PDF dokumentů s texty a obrázky nebo funkce na převod PDF souborů do podoby běžných dokumentů, se kterými pak můžete pracovat ve Wordu či Excelu, nebo do formátu HTML stránek. Konverze funguje i obráceně: nové PDF dokumenty tak můžete vytvářet i z různých typů souborů nebo z papírových předloh sejmutých pomocí skeneru.

Program je možné pořídit prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 99 korun >> a získanému přístupu k »On-line DVD«.

Z dlouhé nabídky dalších funkcí jmenujme ještě například možnost spojování a rozdělování PDF souborů, přesouvání, vyjímání nebo vkládání stránek a rovněž i přidávání záhlaví, zápatí a vodoznaku do existujících PDF dokumentů. Prostředí programu Soda PDF se podobá uživatelskému rozhraní aplikací z kancelářského balíku Microsoft Office s pásem karet a jistě se v něm snadno zorientujete. Pokud by vám v programu chyběla podpora rozpoznávání českého textu v PDF dokumentech, můžete použít program PaperScan z tohoto vydání Chipu.

Další informace o programu najdete v přiloženém návodu z tištěného Chipu.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • Registrace do konce 06/2020

Plnou verzi programu Soda PDF 11 Home můžete používat po dobu jednoho roku od instalace a aktivace, včetně budoucích aktualizací, ale bez nároku na technickou podporu. Běžná cena roční licence programu je přibližně 1 200 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Běžné způsoby zobrazení obsahu PDF dokumentů doplňuje zajímavý 3D režim (aktivujete jej tlačítkem »3D View« na kartě »View«), ve kterém můžete efektně otáčet stránky dokumentů. Tato funkce má největší kouzlo ve spojení s celoobrazovkovým zobrazením PDF dokumentů a dotykovým ovládáním počítače. Nástroje na převod obsahu PDF dokumentů do souborů ve formátech DOC, XLS, HTML či TXT, se kterými pak budete moci pracovat typicky ve Wordu nebo v Excelu, obsahuje karta »Convert«. I s převodem složitějších dokumentů si Soda PDF poradí velmi dobře, takže se jejich formátování nerozpadne. U funkcí na úpravu obsahu, dostupných na kartách »Edit« a »Insert«, je třeba počítat s tím, že ne všechny fonty používané v různých PDF dokumentech budete mít instalovány ve svém počítači, a proto nemusí být vždy snadné upravit textový obsah dokumentu tak, aby změna nebyla na první pohled patrná.

Program Soda PDF má kromě edice Home ještě vyšší verzi Premium a také různé doplňkové balíčky. Soda PDF Premium nabízí oproti verzi Home například možnost vytváření formulářů, nastavování oprávnění k úpravám PDF souborů, ochranu PDF dokumentů heslem nebo vytváření vlastních podpisů dokumentů. Doplňkový balíček Soda E-Sign rozšiřuje funkce programu o práci s digitálními podpisy. Zajímavá je on-line služba Soda PDF Anywhere, se kterou lze v prostředí internetového prohlížeče pracovat s PDF dokumenty uloženými v cloudu.

Seznam všech plných verzí v Chipu 06/2020

Obsah: Všechna témata Chipu 06/2020


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení