Menu
Časopis Chip

Domácí síť pro nejnáročnější

Domácí síť pro nejnáročnější

Plánujete stavbu domu nebo rekonstrukci bytu? Pak rozhodně nezapomeňte do projektu zahrnout i domácí síť

Jestliže stavíte nový dům, máte jedinečnou příležitost navrhnout si a vybudovat skutečně robustní domácí síť, připravenou na streamování videa ve 4K, videodohled profesionálními IP kamerami nebo ukládání opravdu velkých objemů dat. Možná si řeknete, že si vystačíte s jedním Wi-Fi routerem a maximálně několika ethernetovými zásuvkami v pracovně a dětských pokojích, ale daleko rozumnější je zvolit mnohem pečlivější přístup k plánování domácí sítě. To, co se vám může zdát jako přehnané vyhazování peněz, přitom v budoucnu oceníte – s tím, jak porostou nároky jednotlivých členů vaší rodiny na technologické vybavení vašeho bydlení.

Pamatujte na to, že k domácí síti a internetu bude třeba připojovat stále větší množství různých zařízení. Jen ve skříňce pod televizí v obývacím pokoji budete potřebovat k internetu připojit například set-top-box IPTV, AV receiver domácího kina, herní konzoli, multimediální přehrávač a samozřejmě i samotnou televizi. Jen o trochu menší sestavu zařízení pak najdete v dětských pokojích a minimálně bez televize připojené k internetu se neobejdete ani v ložnici. K tomu pak přibude skutečná armáda zařízení připojených k bezdrátové síti, která sama o sobě musí být dostatečně dimenzována – ideálně použitím několika access pointů.

Vybudování špičkové domácí IT infrastruktury je samozřejmě nákladné, ale ve výsledku zásadně zvýší komfort a bezpečí vašeho bydlení. Jak na to se dozvíte v červencovém Chipu.

zyx

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání